Zaujímavosti

Život s orchideami: kvetiny, ktoré vedia uraziť, ale aj poďakovať!

Natalia Yakovleva je talentovaná záhradná architektka vlastniaca firmu na dekoráciu a predaj záhradných rastlín. Vášeň pre záhradníctvo sa v nej objavila po tom, čo od manžela dostala svoju prvú orchideu. Ešte v roku 2007 Natalia považovala orchideu za exotickú rastlinu. Keď ju zbadala vo výklade v obchodnom centre, okamžite sa do nej zaľúbila.

Objednávky cez internet a časté výlety do iných miest sú výsledkom toho, že dnes má v zbierke viac ako 90 druhov orchideí!

Podľa pestovateľky je lišajovec najnenáročnejší na pestovanie. Nepotrebuje prehnanú starostlivosť a časté polievanie – raz za 10 dní bude úplne stačiť.

Natalia tiež verí, že každá kvetina je schopná cítiť energiu svojho majiteľa. „Vedia sa uraziť, uškodiť, ale aj poďakovať.“

Napriek tomu, že ich má doma požehnane, Natalia priznáva, že ich rozmnožovanie je náročné. Áno, prvé púčiky vás môžu potešiť o 3-4 roky neskôr.

Každá kvitnúca rastlinka, ak je o ňu dobre postarané, vám vydrží 2-3 mesiace. Niektoré druhy dokážu kvitnúť bez prestávky aj 3 roky po sebe.

Svoje orchidey pestuje nielen na všetkých parapetoch v dome, ale aj v oddelenom skleníku. Túto izbu rodina s láskou nazýva „zimná záhrada“. Rastú tu tiež palmy, popínavé rastliny a iné exotické porasty.

Aké exotické druhy rastlín máte vy vo svojej zbierke? Podeľte sa s nami o ich fotografie v komentároch!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like