Život

Viete prečo sú tieto ženy štastné? Za pár minút sa im podarilo zvýšiť ich sebavedomiel Tento trik pomôže aj vám

Urobte si krátky test. Napíšte si vaše prednosti a nedostatky do dvoch stĺpcov. Následne spočítajte, čoho je viac. Ak na vašom zozname prevažujú nedostatky, potom to znamená, že sa neviete dostatočne oceniť.

Bez ohľadu na to, čo vás v živote postihlo: opustil vás manžel, prišli ste o prácu, nemáte rady pohľad na seba do zrkadla…je dôležité, aby ste vzkriesili svoje sebavedomie a naučili sa milovať. Koniec koncov, záleží od toho aj vaše postavenie v spoločnosti, rodinné vzťahy, kariéra a šťastie. Týchto 10 efektívnych tipov od expertov vás nasmeruje na cestu k dokonalosti!

Rady psychológa

  1. Kritika

Naše sebavedomie najčastejšie trpí kritikou. Je dôležité si uvedomiť, že jej úmysel môže byť rôzny: niektorí to robia zo závisti a iní s dobrým zámerom poukazuje na vaše nedostatky. Prvý typ človeka kritizuje toho druhého tak, že ho demotivuje a zarmúti, druhý typ hodnotí skutky.

  1. Skrášľovacie salóny

Keď sa žena rozhodne na sebe niečo meniť, v prvom rade to budú vlasy. Niečo na tom bude! Či už je to nová manikúra alebo vlasy, možno vám to ihneď neukáže ten správny smer v živote, no komplimenty a obdiv mužov vám určite doprajú určitú dávku sebavedomia. Tým pádom sa udejú zmeny aj vo vašom živote.

  1. Potešte sa

Ak sa hanbíte za vyblednuté džínsy a zničené topánky, potom je čas navštíviť obchod a dopriať si novú čipkovanú spodnú bielizeň a lodičky. Nič nedodá žene toľko sebavedomia ako aktualizovaný šatník.

  1. Venujte sa športu

Kúpte si permanentku do fitnes centra alebo sa prihláste na nejaké skupinové cvičenie. S pevným zadočkom je svet hneď krajší! Taktiež môžete cvičiť doma a tipy na cviky čerpať z internetu. Šport dáva dokopy nielen vaše telo, ale aj myšlienky.

  1. Samochvála

Áno, síce sa hovorí, že samochvála smrdí, no normálnej miere dokáže robiť zázraky. Prestaňte so slovným či myšlienkovým sebabičovaním, pretože sa ničíte. Zvyknite sa pochváliť a povzbudzujte sa aj pri menších úspechoch. Pokojne si to zapíšte do zápisníku – všetko dobré a potešujúce čo sa vám deje a udržujte si pozitívny kurz.

  1. Hľadajte inšpiráciu

O ženách s veselým duchom a radosťou zo života sa už natočilo mnoho filmov a napísalo veľa kníh. Skutočné príbehy hrdiniek dokazujú, že zdravé sebavedomie dokáže prekonať ich komplexy a dosiahnuť vytúžené ciele. Výborný zdroj na inšpiráciu!

  1. Buďte zaujímavá

Nájdite si nové záľuby, ktoré vás budú napĺňať. Aj menšie úspechy v tom, čo robíte, len pridajú plusy na vašom sebavedomí. Ručné práce, fotografovanie, tanec…

  1. Skupinové krúžky

Moderné ženy navštevujú množstvo kurzov a školení, vďaka ktorým rozvíjajú svoje zručnosti a môžu sa vidieť z iného uhla pohľadu. Stretnete sa s novými ľuďmi s podobným pohľadom na život, vymeníte si vaše skúsenosti a rozšírite si obzory.

  1. Naučte sa prijímať komplimenty

Ak neviete ako prijať komplimenty, skôr či neskôr ich prestanete odstávať. Naučte sa na nich reagovať tak, aby ste ich dostavali znova a znova.

  1. Vyhrajte na vlastnou závisťou

Neporovnávajte sa s ostatnými. Vždy tu budú tí, ktorí majú viac, sú krajší či úspešnejší. V opačnom prípade bude vo vás neistota naďalej narastať, čo koniec koncov podkope všetky šance na pokojný a šťastný život.

Pri kontakte s ľuďmi sa cítite nekomfortne, bojíte sa rozprávať a nechcete byť stredobodom pozornosti? Predstavte si, že ste slávna herečka alebo speváčka. Nechajte ju hovoriť namiesto seba, pretože ona určite nemá žiadne problémy so sebavedomím. Môže to znieť smiešne, no skutočne to funguje!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like