You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!
Zaujímavosti, Život

Videli ste niekedy svojho psíka robiť toto? Chce vám povedať niečo naozaj dôležité

Mnoho ľudí si zaobstará psíkov, aby mali pri sebe nejakých dobrých spoločníkov. Psy sú verní spoločníci a počas života s nimi máme mnoho krásnych spomienok a zážitkov. Niekedy nám svojou rečou tela chcú niečo naznačiť, a tak ako pri bábätkách, častokrát sme úplne bezradní. Tu sú niektoré znaky, ktoré charakterizujú správanie psíkov a vysvetlenie, čo znamenajú.

Keď vám všetko nosia

1
giphy.com

Ak vám váš psík nosí hračky, môžete mať pocit, že sa chce hrať a chce, aby ste mu hádzali napríklad loptičku. Čo sa však deje v skutočnosti, je, že vás chce obdarovať. Je to akýsi zvyškový inštinkt, ktorý im ostal z čias, keď boli ešte divokí.

Keď udržujú očný kontakt

Keď sa vám psík zahľadí hlboko do očí, prejavuje vám lásku a vernosť.

Keď zdvihne jednu nohu

Ak váš psík zdvihne jednu nohu, spozornite. Znamená to, že niečo “zavetril” a ide sa vydať “na lov”.

Keď sa skrčia, aby vyzerali malí

To je znamenie, že psík má strach a niečoho sa bojí, dokonca aj ak schová chvost pod svoje zadné nohy. Ak sa však nemá reálne čoho báť, je to znamenie, že bol v minulosti bitý a zneužívaný.

Ak žuje svoje veci

2
giphy.com

To by mohlo byť znamením toho, že váš psík sa nudí a trpí akousi separačnou úzkosťou. Mali by ste sa mu viac venovať alebo mu zakúpiť aspoň nejaké nové hračky.

Ak vám sedí na nohách

Ak vám psík sedí na nohách, môže to byť z niekoľkých dôvodov. Môže prejavovať akúsi dominanciu alebo sa utešovať tým, že je blízko pri vás. Mohol by to však aj byť nejaký majetnícky ťah, ktorým chce povedať : “Tento človek patrí mne”.

zdroj: higherperspectives.com

 
 

 

You Might Also Like


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Alert: Content is protected !!