Život

Vedeli ste, že váším životným partnerom sa môže stať niekto s kým ste sa pobozkali? Zohráva to veľkú úlohu

Pop Art Kissing Couple.Love Pop Art illustration of Kissing Couple.Pop Art love. Valentines day postcard. Hollywood movie scene.Real love.First kiss. Movie poster.

Ak by ste nevedeli, ktorá oblasť na našom tele je najviac erotogénna, stačí sa pozrieť na vašu tvár a tam ju uvidíte. Pery a jazyk! Nielenže bozky navodzujú príjemnú atmosféru pred „laškovaním“, ale majú aj svoju významnú funkciu.

Viete koľko baktéríi si medzi sebou vymeníte s partnerom? Okolo 80 miliónov. S takýmto tvrdením prišli vedci. Avšak nebojte sa, že hneď by ste museli byť nakazený nejakou chorobou. Oveľa väčšie nebezpečenství na vás číha vonku. Kontakt s ostatnými ľuďmi predstavuje tiež prenos baktérii a tu je pravdepodobnosť oveľa vyššia, stačí si podávať ruky. Takže oproti tomu je bozkávanie bezpečnejšie.

Nemusíte byť vyplašený ,bozkávanie vám aj prospieva:
Bozk u ľudí vyvoláva silné túžby a emócie a vzrušenie. Tieto túžby sú tu dlhšie než myslíme a nie sú spojené len so s*xuálnou príťažlivosťou. Ale pramenia z väčšej hĺbky. Nevie vás nič napadnúť?

Vedecké dôkazy ukazujú , že bozkávanie u nás vyvoláva prvotné záblesky lásky a tie často navodzujú pocit bezpečia. Pýtate sa, z akého dôvodu je tomu tak? Z úplne prirodzeného. Bozk pripomína jeden z našich reflexov a to sací reflex. Ten vyvoláva pocity, ktoré sú nám príjemné ešte z detstva.

Čo bozky spôsobujú nášmu mozgu?
Pre náš mozog sú v skutku magické. Obsahujú veľké množstvo neurotransmiterov a hormónov , ktoré ovplyvňujú našu náladu, pocity, emócie. Aktiváciou nášho mozgu chceme najlepšie pochopiť danú situáciu a vybrať si čo najlepšiu reakciu.

Sú bozky prepojené s výberom vášho partnera?
Možno vašim partnerom bude niekto, o kom ste si ani vo sne nemysleli, že by to mohlo byť práve on! Ale všetko zapríčiňuje chémia, ktorá vás obklopuje a funguje s jeho. Stačí ju otestovať bozkom. Pri bozku telo využíva aj čuch a chuť, preto môže váš mozog dostať informácie o tom, že práve tento človek je ten pravý.

Vedeli by sme žiť bez bozkávania?
Podľa amerických vedcov je viac ako polovica obyvateľstva schopná opustiť toho druhého, pokiaľ, mu nevyhovuje to, ako sa bozkáva. Bozky hrajú významnú s*xuálnu a vzrušujúcu rolu.

Teraz niečo viac odborné
Clause Wedekind, biológ zo Švajčiarska sa vyjadril, že muži najviac priťahjú ženy svojou vôňou ale taktiež nesú iný genetický kód DNA, vďaka ktorému je celá ľudská imunita ovplyvňovaná. Takže výsledkom bude to, že keďrodičia s odlišnou informáciou DNA budú mať bábätko, tak jeho imunita bude silnejšia.

Antikoncepcia?
To, čo vám bozk môže prezradiť a poradiť pri výbere partnera, tak antikoncepcia zas vyvrátiť. Dôvodom je to, že počas užívania antikoncepcie ženy vyhľadávajú rovnakú DNA. A však to je klamstvo. Antikoncepcia v tele ženy mení veĺa vecí, preto sa nedajte zmiasť.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like