Zaujímavosti

Vedci zistili, že jeden pohár červeného vína sa rovná jednej hodine cvičenia!

Nedávny výskum dokázal, že ak vynecháte deň v posilňovni a pôjdete na kávu, nič zlé sa nestane. Milujete červené víno a neznášate cvičenie vo fitku? Táto správa vás poteší! Výskum uskutočnila Univerzita “Alberta” v Kanade, ktorá poukázala na blahodárne zdravotné účinky resveratrolu – zložky červeného vína, ktoré sú porovnateľné s účinkami dosiahnutými cvičením.

Červené víno proti hodine na bežiacom páse? Dôkaz je tu! Podľa vedúceho výskumníka Jasona Dycka, tento objav pomôže najmä ľuďom, ktorí nesmú cvičiť. Resveratrol zvyšuje fyzický výkon, funkcie srdca a silu svalov v rovnakej miere ako cvičenie v posilňovni.“Myslím si, že resveratrol pomôže pacientom, ktorí sú slabí.”

Výskum poukázal na to, že tí, ktorí pijú pohár červeného vína denne, účinne predchádzajú rakovine a demencii. Víno je dobré pre srdce, bojuje proti starnutiu a reguluje hladinu cukru v krvi. Takisto víno zvyšuje pulz, čo je v danom prípade vítané. Hoci musíme poukázať na to, že treba dodržiavať primerané množstvo a že výskum bol uskutočnený na myšiach, nie ľuďoch. Ako však zvýšiť príjem resveratrolu? Konzumujte čučoriedky, arašidové maslo, červené hrozno a tmavú čokoládu.

Pamätajte, všetko s mierou!

ZDROJ:huffingtonpost.co.uk

You Might Also Like