Zaujímavosti, Život

Týchto 7 chýb, ktoré robíme pred spánkom a kvôli ktorým priberáme. Číslo 5 si už veľmi dobre rozmyslíte, či budete praktizovať!

Pohľad na stúpajúce číslo na váhe nám nedodá na sebavedomí, a zároveň nám môže spôsobiť mnoho zdravotných problémov. Je všeobecne známe, že obezita je nebezpečná.

Neustále si dávame pozor, čo jeme, koľko toho jeme a či dostatočne športujeme, pritom si neuvedomujeme, že náhle priberanie môže byť príčinou zlých večerných návykov. Ak sa im vyhnete, vyberiete si oveľa zdravší spôsob života. Prinášame vám tie najväčšie chyby, ktorých sa dopúšťame pred spánkom, výsledkom čoho je náhle priberanie. Skúsme sa im vyhnúť!

1. Neskoré nájazdy do chladničky:
Všetci poznáme pravidlo, nejesť po 18. hodine, ale ani to nám nezabráni v tom, aby sme si dopriali niečo na zakusnutie aj o polnoci. Mnohé štúdie dokázali, že takýto spôsob stravovania vedie k priberaniu, zvyšuje cholesterol, hladinu inzulínu v krvi a negatívne ovplyvňuje naše hormóny. Zapamätajte si, že pokiaľ je váš kalorický príjem vyšší ako to, čo spálite, pravdaže to povedie k priberaniu.

2. Pitie kávy v noci:
Pitie kávy narúša váš pokojný spánok. Poslednú kávu by ste mali vypiť minimálne 6 hodín pred tým, ako idete spať. Navyše kyselina chlorogénová, ktorá sa nachádza v káve, stojí za tým, že priberáte. Skúste kávu nahradiť bylinkovým čajom, alebo ešte lepšie, teplou vodou.

3. Nedostatok spánku:
Dospelí by mali spať v priemere 7 až 8 hodín denne. Pokiaľ spíte menej, a pravidelne sa to opakuje, čoskoro spozorujete na sebe viaceré zdravotné problémy. Výskumy dokázali, že existuje spojenie medzi spánkovou depriváciou a negatívnymi zmenami v metabolizme.

4. Nedostatok pohybu:
Cvičenie a psychická aktivita hrajú dôležitú rolu pri chudnutí, pretože nútia spaľovať kalórie. Je dôležité denne cvičiť, stačia aj jednoduché cviky či 15-minútová chôdza

5. Používanie elektronických zariadení:
Elektronické zariadenia vyžarujú modré svetlo, ktoré veľmi zle ovplyvňuje spánok, je spojené so spánkovou depriváciou a neskôr dochádza k priberaniu. Taktiež zariadenia ovplyvňujú tvorbu melatonínu, ktorý je zodpovedný za regulovanie spánkových cyklov. Namiesto surfovania na internete pre spánkom si radšej vezmite do rúk zaujímavú knihu alebo počúvajte kľudné piesne.

6. Nastavenie budíka na neskorú rannú hodinu:
Verte či nie, vedci zistili, že osoby, ktoré stávajú skôr sú chudšie, ako tie, ktoré vyspávajú do obeda. Takže sa zobuďte skôr a choďte behať.

7. Obklopenie sa nesprávnou farbou:Modrá farba vyjadruje pokoj, relaxáciu a lepší spánok. Je to však aj farba, ktorá potlačuje chuť na jedlo, zatiaľ čo farby ako červená alebo oranžová vo vás vyvolajú hlad. Skúste sa zamyslieť nad tým, akou farbou sa obklopujete.

Ktoré z týchto chýb robíte aj vy pred spánkom? Snažíte sa ich zmeniť? Nezabudnite vaše skúsenosti zdieľať do komentárov.

You Might Also Like