Rady a nápady

Trápia vás opuchnuté a boľavé nohy? Vyskúšajte týchto 5 jednoduchých trikov!

Mnohí si myslia, že opuchnuté nohy sú bežnou záležitosťou a nevyžaduje to žiadnu zvláštnu pozornosť. Opuchy nôh sú však škaredý a nepríjemný jav. Nohy sú tou časťou tela, ktorá trpí záťažou vlastného tela najviac. Toto zaťaženie môže byť spôsobené nadváhou, dlhým státím, špecifickými pracovnými podmienkami, ale aj dlhým sedením. Navrhujeme vám preto niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyriešiť problém opuchnutých nôh prirodzenou cestou.

Konzumujte menej soli

Jedzte menej soli! Ak nemôžete bez soli žiť, používajte iba morskú či himalájsku soľ. Sme zvyknutí na slané potraviny a jedlo bez soli sa nám zdá bez chuti. Aby ste tomu predišli používajte citrónovú šťavu a ďalšie bylinné korenie. Najvhodnejšie z nich sú petržlen a kôpor, pretože majú močopudný účinok.

Citrónová šťava

Pite vodu s citrónovou šťavou, tak často, ako je to možné v priebehu celého dňa. Počas leta sa snažte konzumovať čo najviac ovocia a zeleniny s výrazným močopudným účinkom: melóny, jahody a uhorky.

Nápoj z petržlenu

Vyskúšajte nápoj z petržlenu, ktorý je výborným diuretikom. Jednu lyžicu jemne nastúhaného koreňa alebo listu zalejeme 400 ml vriacej vody, zakryjeme a necháme cez noc odpočívať. Potom nápoj scedíme a pridáme šťavu z jedného citróna. Pite 100 ml trikrát denne. Tri dni si potom dajte pauzu a násedne kúru zopakujte.

Nápoj z ľanu

Môžete tiež vyskúšať nápoj z ľanu. Do litra vody pridajte 4 lyžičky ľanového semena, uveďte do varu a nechajte vrieť 10-15 minút. Potom nápoj odstavte, prikryte a nechajte na teplom mieste odstáť aspoň jednu hodinu. Pridajte šťavu z jedného citróna a pite v priebehu dňa, zakaždým to ale pite horúce. Odporúča sa užívať po dobu dvoch týždňov.

Soľný roztok

Zabrániť opuchu nôh môžete aj soľným roztokom, ktorý sa pripraví nasledujúcim spôsobom: Zrieďte 1 kg kuchynskej soli v 10 litroch studenej vody. Vezmite mäkký uterák, namočte ho do roztoku a umiestnite ho na kríže aspoň na 20 minút. Tento postup opakujte 10 dní, každý večer pred spaním. Opuch sa zmenšuje v dôsledku zvýšeného močenia, ktoré táto procedúra vyvoláva.

You Might Also Like