Život

Toto želanie umierajúceho muža rozplakalo aj lekárov…

Každý deň si dvaja ľudia na celom svete sľubujú nekonečnú lásku a známu vetu: …„Kým nás smrť nerozdelí.“ Bohužiaľ, len málo z nich dokáže skutočne tento sľub dodržať a prežiť si so svojím partnerom nielen to dobré, ale aj zlé až do posledného dychu.

Jim a Cindy z Ontaria boli jeden z týchto párov, ktorý ukázal svetu, ako vyzerá skutočná láska až za hrob. Ich syn Chris sa narodil v roku 1994 a celý svoj život bol byť svedkom toho, aký šťastný vzťah mali jeho rodičia. Avšak tragédia jeho otca postihla celú rodinu.

Manželia spolu žili už 24 rokov, no pred 8 rokmi ich život postihla šokujúca správa. Jimovi diagnostikovali rakovinu pľúc. S chorobou bojoval statočne, no nakoniec to už jeho telo nezvládalo a vzdalo sa. Lekári povedali, že nemá šancu na prežitie.

Deň po prevezení manžela do nemocnice, Cindy dostala infarkt a umiestnili ju do druhej nemocnice a tak ich syn navštevoval raz jedného a potom druhého. Našťastie, Cindy sa polepšilo, no Jimov stav sa každým dňom zhoršoval.

Po tom, čo si syn Chris uvedomil, že jeho otec môže zomrieť kedykoľvek, rozhodol sa dopriať mu poslednú šancu vidieť svoju milovanú ženu. Hoci už v tú dobu nevedel rozprávať, svoje želanie potvrdil písomnou formou. Keď mu na izbu priviezli posteľ s jeho spiacou ženou, chytil ju za ruku, jemne stlačil a upokojil sa.

Po niekoľkých hodinách sa Jim pobral na druhý svet. Chris, ktorý bol celý čas pri tom, urobil fotografiu, aby ju neskôr mohol ukázať svojej mame: otec s ňou bol až do poslednej chvíle. Ani sa nemýlil, pretože hneď, ako sa prebrala, sa pýtala na svojho manžela.

Chris sa neskôr poďakoval nemocničnému personálu, že im umožnili dopriať obom manželom posledné spoločné chvíle. Podľa neho stretnutie oboch rodičov pomohlo otcovi zmierniť bolesti a uľahčiť mu tak presun na druhý svet.

Cindy to má po 24 rokoch ťažké, no hovorí, že je pre ňu úľavou, keď vie, že v posledných hodinách bola v blízkosti svojho milovaného manžela. Synova fotografia jej pomohla nájsť v duši vytúžený mier a pokoj.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:videoboom.cc

You Might Also Like