Zaujímavosti, Život

Toto je dôvod, prečo sa ľudia pochovávajú 3. deň po smrti! Je zaujímavé, že o tom nikto pomaly nevedel

Bez ohľadu na to, ako dlho by ľudia chceli žiť, každý je odsúdený k zániku. Z tohto dôvodu záležitosti s pohrebom budeme skôr či neskôr riešiť všetci. Je dôležité vedieť, ako sa na to pripraviť a čo je najdôležitejšie – kedy poslať zosnulého na poslednú cestu.

PODĽA ORTODOXNÝCH CIRKEVNÝCH ZÁKONOV JE BEŽNÉ POCHOVAŤ ZOSNULÉHO 3 DNI PO SMRTI. PREČO JE TO TAK? KRISTUS UMREL NA VEĽKÝ PIATOK A BOL VZKRIESENÝ V NEDEĽU. Z TOHTO DÔVODU SA HOVORÍ O TROCH DŇOCH. POČAS TÝCHTO DNÍ SA DUŠA ČLOVEKA NACHÁDZA NA ZEMI A POTOM MEDZI 3.-9. DŇOM PRECHÁDZA DO POSMRTNÉHO ŽIVOTA.

PODĽA CIRKEVNÝCH OTCOV JE PO DOBU 3 DNÍ DUŠA ČLOVEKA STÁLE V BLÍZKOSTI TELA. AK TELO POCHOVÁME SKÔR, AKO PO TROCH DŇOCH, DUŠA ODÍDE. POČAS TEJTO DOBY EŠTE STÁLE EXISTUJE VZŤAH MEDZI TELOM A DUŠOU, KTORÝ BY V ŽIADNOM PRÍPADE NEMAL BYŤ PRERUŠENÝ. DUŠA MUSÍ BYŤ TRI DNI DOMA, MEDZI SVOJIMI BLÍZKYMI.

Po 9. dni duša zosnulého začína svoje najzložitejšie obdobie. Prechádza očistcami, kde spoznáva všetky svoje hriechy. Od 9. po 40. deň sa príbuzní modlia za zosnulého. Na 40. deň je duša prevedená pred Boží súd, kde sa rozhodne, čo sa s ňou bude diať ďalej. Preto je vhodné dať za zosnulého v kostole zádušnú omšu na 3.,9. a 40. deň.

PO SMRTI AŽ DO 9. DŇA BY SA PRÍBUZNÍ ZOSNULÉHO MALI VYHÝBAŤ ZÁBAVE. DOKONCA AJ MYŠLIENKU NA SVADBU ČI KRST V TOMTO OBDOBÍ JE LEPŠIE ODLOŽIŤ NA NESKÔR.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like