Život

To, že sú podvodníci vynaliezaví vieme všetci, pozrite sa aký nový trik začali používať aby vás dostali!

Child abuse. Sad and lonely girl crying . Injured child posing as victim of domestic violence

Aj v dnešnej dobe sú medzi nami ľudia, ktorí veria, že niekto druhý by ich nikdy nebol schopný podviesť alebo ohroziť. Ale aj tak všade vôkol nás sa vyskytujú podvodníci, ktorí sú schopní všetkého. Ľudská dôverčivosť a neskúsenosť je pre nich obrovská výhoda. Preto vždy sa snažte byť opatrný a obozretný v každej situácii! Ak ani vy nechcete naletieť, prečítajte si tento článok a dozviete sa ako sa vyvarovať podobným situáciam, či už doma alebo niekde na výlete.

Pán, ktorý vyrozprával príbeh, rad cestuje a preto  je neustále niekde na cestách. No zhodov okolností táto událosť sa mu nestala  niekde v zahraničí, ale na mieste, ktoré pozná.  Na ceste domov sa z práce zastavil natankovať, na tom by nebolo nič čudné, bežná vec. V tom k nemu prišlo dospievajúce dievčatko , nevyzeralo veĺmi udržiavane, skôr zanedbano. Vlasy mala strapaté a zachomlené, po tvári sa kotúľali slzy. A tie škrabance na rukách sa nedali prehliadnúť!

Najskôr na tom nebolo nič také podivné alebo pochybné. Tento pán k tomu neprikladal veľkú váhu, myslel si, že sa hrala vonku s kamarátmi a prišlo k potýčke alebo k  hádke medzi deťmi. Vyžarovala z nej akási dobrota, tak ju nechcel nechať napospas osudu. Ako sa dievčatko pomaly začalo usádzať do auta, spozoroval pri nich akési tmavé auto. Nebolo vidieť dovnútra. Dievča zostalo nervózne a párkat uprela svoj pohľad na auto.

 

 

 

Nakoniec sa priklonil k inej možnosti a to poslať dievča taxíkom, samozrejme povedal, že ho zaplatí. Akonálne to počula, okamžite vystúpila z auta a bežala k tomu pochybnému autu, do kterého aj nastúpila.

Samozrejme, že hneď vedel o čo sa jedná, takže nebolo pochýb, že dievča bolo akousi návnadou. Pýtate sa prečo? Úlohou dievčatka bolo dať vodičovi podnet na to, aby jej chcel „ pomôcť“  čo by neskôr viedlo k tomu, že by ho obvinili z veci, ktoré nespáchal. Napríklad mučenie, bitie, znásilnenie. Pokiaľ by plán nebol prerušený, z auta by vyšlo pár tých „ goríl“ a dohovorili by sa  na nejakej sume peňazí,  teda výkupnom a bez toto by určite neodišiel.

Niekedy človek nemôže uveriť, čoho sú niektorí ľudia schopní. Podvodníci nikdy nespia a snažia sa vymyslieť stále niečo nové a prefíkané. Neštítia sa použiť deti, aby ich okradli o cenné veci. Slovo morálka u nich nehrá význam.

Prečo používajú deti? Môžu byť deti zločinci? Pokiaľ za seba nenesú zodpovednosť, tak nie. Preto ich podvodníci zaťahujú do svojích špinavích  hier.

Vždy si dávajte na seba a svoje veci pozor! Obozretnosť je to, čo vám skutočne môže pomôcť spoznať toho, komu ide naozaj o vašu pomoc od toho, kto chce od vás vymámiť citmi peniaze…

zdroj: takprosto.cc / igstockphoto.com

You Might Also Like