Zaujímavosti, Život

Takto sa rozhodli bojovať proti znásilneniam v Afrike. Tento spôsob je tak účinný, že sa ním môžu inšpirovať aj iné krajiny

Tam, kde nefungujú zákony, prichádza ľudská vynaliezavosť na potrestanie činov. Ako potrestať osobu, ktorá sa dopustila trestného činu, ale aj napriek tomu z toho vyjde bez trestu? Aj keď sa to môže zdať kruté, poslúži to svojmu účelu! Ako sa hovorí: „oko za oko a zub za zub“.

Rozhodli sme sa ísť až do južnej Afriky, kde je akútny problém znásilnení. Podľa neoficiálnych údajov sú ročne znásilnené stovky tisíc dievčat a žien. S týmto počtom si nevie poradiť už ani polícia.

Reč je o špeciálnej latexovej vložke, ktorú ponúkajú dievčatám, aby si ju vložili do pošvy. Na vnútornej strane tejto vložky sa nachádzajú zubkovité háčiky, ktoré sa vrežú do penisu násilníka a spôsobia mu tak strašnú bolesť.

Ženy by si ich nemali odstraňovať samé, vyžaduje si to asistenciu lekára a kde je lekár, tam je aj polícia. Kým bude páchateľ zaneprázdnený svojím údom, obeť bude mať dostatok času na útek.

Vynálezca „ozubenej vagíny“ sa zameral aj na skutočnosť, že tento nástroj slúži na ochranu, ale aj na vzdelávanie. Násilník totiž ucíti, čím žena prechádza a potom si už veľmi dobre rozmyslia, ako budú konať.

Vynález má aj negatívne reakcie. Odborníci hovoria, že táto metóda len situáciu zhorší. Čo si myslíte vy? Je to vhodná pomôcka na ochranu ženy, alebo by sa malo vymyslieť niečo iné?

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like