Rady a nápady

Sused na záhrade hlasno buchotal. O pár dni nás zavolal na návštevu a my sme neverili vlastným očiam.

V našom okolí sa sused rozhodol, že si oživí miesto vedľa svojho domu. Patrí k typu ľuďom, ktorý nevyhľadávajú spoločnosť iných ľudí. A nie často ho vidíte vonku pracovať okolo domu. Jeho cesty viedli z domu do mesta a z mesta domov. Nič viac. Spoločnosť mu bola cudzia.

Behom pekných jesených dní začal viac času tráviť vonku. Bolo mi to zvláštne hlavne keď začal pri dom „znášať“ drevené hranoly. Po chvíľke, som počula akýsi hluk z tej strany,kde býva tento pán. Tak som nelenila a išla som sa pozrieť, čo sa deje. S takou verbou a zlosťou nabíjal tieto hranoly do zeme. Najskôr mi nebolo jasné na čo to je dobré.

Čo to vlastne robil?

K dreveným hranolom sa neskôr pridávali ďalšie kusy dreva a dosiek. Tento materiál sa neskôr začal meniť na niečo pekné. Nedalo mi to a išla som sa ho opýtať. Bola to akási oddeľovacia stena. Vyzerá to, že chce mať ešte väčší pokoj a súkromie od okolitého sveta a ľudí. Na tom predsa nič nie je, veď každý potrebuje mať svoj pokoj.

Ale to, čo mi povedal, ma milo prekvapilo. Všetko sa zmenilo v čase, kedy prečítal knižku, ktorá mu pomohla vidieť svet, život a ľudí farebnejšie. Jeho život sa točil len okolo neho samého a tak sa rozhodol, že chce si užiť ešte chvíle a mať z nich radosť.

To ho viedlo k tomu, aby spravil niečo pre seba a svoje okolie. Chcel vytvoriť miesto, kde by si mohol zavolať známých a susedov na priateľské posedenie a oddych.

Keď všetko dokončil, večer zavolal susedov na posedenie. Ja som ho vôbec nepoznala ,nikdy sme sa nerozprávali, preto som bola prekvapená takouto zmenou. Musela som sa opýtať, aká kniha to bola, ktorá mu zmenila život.

Ťažké témy nikdy nepatrili do typov rozhovorov, ktoré sme praktizovali. Preto som sa ho opýtala, ako mu vôbec prišlo na um vyrobiť niečo takéto skvelé.Kde vzal inšpiráciu. Prezradil, že často sa mu snívajú rôzne sny, ktoré ho doviedli k takému nápadu.

Preto nečakal a vyhľadal si nejaké tipy , podľa ktorých by mohlo postaviť niečo pekné na záhrade. My vám prinášame tieto fotky, kde sa sami presvedčíte. Vezmite aj vy kúsok motivácie a zhotovte si niečo pekné do záhrady.

Náš milý sused v skutočnosti ani nebol taký, aký sme si mysleli. Celý problém spočíval v komunikácii, ktorá nefungovala z jeho strany. Odvrátili sa od neho blízský, rodina, priatelia. Jeho správanie bolo také nevľúdne , že ho aj vlastná žena opustila. To ho viedlo k tomu, že bol malátny a nič ho nezaujímalo.

Momentálne túži len po jednom a to nájsť ženu, ktorá by s nim žila celý život. Neprestáva veriť a dúfať, že sa to podarí. Je na dobrej ceste zmeniť seba samého a vymámiť sa z jeho bežného života.

Čo je pre vás motivácia? Sused sám povedal, že dni, mesiace, roky, ktoré prežíval, boli bez žiadneho cieľa, bez nejakého dobrého účelu. Má viac ako 4O rokov a dostal znova chuť na zmenu k lepšiemu.

Keď som sa ho pýtala, prečo vlastne postavil tento skvost na záhrade? Povedal, že všetko čo robíme je na nás, celý život jeho smerovanie a naše správanie, to všetko vieme ovplyvniť. Jeho slová boli také pekné, bola z nich cítiť veľká zmena v živote. Nesmieme byť k sebe nepríjemný, zlý a apatický, voči ľudom, ktorí si to nezaslúžia.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like