Zaujímavosti

ŠKANDÁL: Napriek zákazu prišli do kostola desiatky veriacich. Farárovi aj ľuďom hrozí mastná pokuta!

In church of Jaroslawl. The Metropolitan archbishop is celebrating a mass

Niektorí ľudia si myslia, že prísne opatrenia neplatia pre všetkých rovnako. Do kostola v Hlohovci prišli desiatky veriacich, aj keď hromadné podujatia sú v čase nebezpečného koronavírusu COVID-19  zakázané. Postoj kňaza už začala riešiť aj polícia. Hrozí mu vysoká pokuta. Rovnako to platí aj pre veriacich, ktorí sa tam zúčastnili.

V sobotu chvíľu po 18.00 h do rímskokatolíckeho kostola svätého Archanjela v Hlohovci prišlo okolo 40 veriacich. Boli medzi nimi aj aj starší ľudia. Všetci však boli v ochranných rúškach, no niektorí sedeli hneď vedľa seba. Dvojmetrové odstupy neboli medzi veriacimi ani pri prijímaní hostie. Oba vchody do kostola boli otvorené, prísť tak však mohlo podstatne omnoho viac veriacich.

„Daná situácia, ktorá sa stala, nás mrzí. S pánom dekanom sme nadviazali komunikáciu a upozornili ho, že ak jeho snaha byť jednotlivcom k dispozícii vytvára takéto situácie, musí nájsť spôsob, ako tomu zabrániť. Napríklad mať v kostole službu, ktorá väčší počet ľudí naraz do sakrálneho priestoru nevpustí,“ vysvetlil Dušan Kolenčík z trnavského Arcibiskupského úradu.

Individuálne sväté prijímanie dával hlohovecký dekan. Povedal nám, že všetko robil za prísnych bezpečnostných opatrení.

Stretnutie veriacich v kostole rieši už polícia. Podnet postupujú Úradu verejného zdravotníctva. Kňaz ako právnická osoba – štatutár za to, že nezabránil hromadnému zhromažďovaniu sa v čase nebezpečnej svetovej pandémie môže dostať 20-tisícovú pokutu. Veriacim, ktorí do kostola prišli a vôbec nerešpektovali prísne opatrenia hrozí pokuta až do výšky 1 659 eur.

You Might Also Like