Zaujímavosti

Sci-fi sa stáva realitou: NASA nachádza v magnetickom zemskom poli skryté portály!

V mnohých starovekých kultúrach sa zachovali povesti o portáloch do iných svetov alebo vesmírov. Čím ďalej viac vedcov tieto portály stotožňuje s červími dierami schopnými vytvoriť skratku cez priestor a čas. Autori sci-fi ich využívajú k mezihviezdnému cestovaniu s nadsvetelnou rýchlosťou. To, čo pred pol storočím všetkým pripadalo len ako výplod fantázie, sa teraz však stáva realitou. Vesmírna agentúra NASA totiž objavila v zemskom magnetickom poli skryté portály. Vedci z Univerzity v Iowe ich teraz skúmajú.

NASA na účely prelomového objavu použila kozmickú lod THEMIS , s ktorou portály v magnetickom poli skúmala.

„Nazývame ich body X alebo oblasti elektrónové difúzie,“ hovorí plazmový fyzik Jack Scudder z univerzity v Iowe. „Sú to miesta, kde sa magnetické pole Zeme spája s magnetickým poľom Slnka a vytvára neprerušenú dráhu, ktorá vedie z našej planéty do slnečnej atmosféry vzdialenej 93 miliónov míľ,“ dodáva vedec.

Pikantné na celej veci je to, že lovci UFO už roky tvrdili, že naše Slnko je súčasťou gigantickej hviezdnej brány , využívanej „Bohmi“ či vysoko vyspelými mimozemskými civilizáciami, ktoré cestujú nadsveteľnou rýchlosťou naprieč vesmírnymi svetmi.

Ešte pred desiatimi rokmi by väčšina vedcov o existencii kozmických portálov pochybovala a odkazovala ich do ríše sci-fi, teraz však majú v ruke nevyvrátiteľné dôkazy. Portály, ktoré NASA objavila, sa prevažne nachádzajú desiatky tisíc kilometrov od Zeme . Niektoré sú malé, zatiaľ čo iné sú naopak gigantické a rozľahlé. Prechádza nimi obrovské množstvo magneticky nabitých častíc, ktoré vznikajú na Slnku.

Podľa vedcov sa tieto podivné portály otvárajú a zatvárajú niekoľkokrát denne. Záhadou je, prečo sa portály tvoria každých osem minút. Vedci tiež nevedia, ako sa magnetické pole vo vnútri cylindrických portálov otáča.

„Magnetické portály sú neviditeľné, nestále a nepolapiteľné,“ zhŕňa Jack Scudder. „Otvárajú sa a zatvárajú bez varovania, a neexistujú žiadne smerovky, ktoré by nám ukázali, kadiaľ ísť.“

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like