Život

Pripnutý k stromu, vychudnutý, zanedbaný a vystrašený … Pohľad na tohto psa je najsmutnejšia vec, ktorú dnes uvidíte

Vystrašený pes bol nájdený mestskou strážou. Pes išiel do útulku a prípad jeho pripútania a týrania objasnila polícia…

 

 Zviera našiel jeden z chodcov v pondelok okolo 10-tej hodiny. Muž uvidel psa pri rieke. Okamžite informoval mestskú políciu. – Niekto opustil psa úmyselne. Zviera bolo pripevnené k stromu s polmetrovou reťazou – informuje polícia.

“Krčil sa v strachu”

 “Pes sa triasol, skrýval sa za stromom, bol nedôverčivý, nedovolil sa priblížiť, reagoval agresívne,” spomína si svedok.

Ako dodáva, je ťažké odhadnúť, ako dlho môže byť pes pripevnený k stromu. Ale nemal ani jedlo, ani vodu. Preto je najdôležitejšie, aby sa zviera prenieslo čo najskôr do starostlivosti veterinárov.

Prípad v rukách polície

Zviera bolo odvezené do útulku. Uviedlo sa, že má približne tri roky. Odborníci odhadovali, že fenka bola “veľmi zanedbávaná a slabá”. Nemala ani implantovaný čip.

Prípad bol postúpený na políciu. – Vzhľadom na stav zvieraťa, jeho správanie a okolnosti, ktoré môžu naznačovať, že pes bol úmyselne týraný a vyhodený.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like