Život

Prečo sa niektoré deti správajú zle, keď sú so svojou mamou? Poznáme odpoveď.

Každá pracujúca matka často premýšľa o tom, či sa naozaj jedná o jej dieťa, keď učiteľka hovorí, že bolo celý deň pokojné, poslušné a navyše, že neplakalo. 

Ona sama má predsa úplne odlišné skúsenosti – vojna na dobrú noc, nútenie do umývania zubov a hysterické scény … Ako je možné, že keď je dieťa s mamou, jeho správanie sa úplne zmení? Vieme prečo!

Prvýkrát , deti sa ešte len učia prejavovať emócie a vyjadrovať svoj názor. Robia to len v prítomnosti najbližšej rodiny, zvlášť v prítomnosti mamy, pretože keď sú s ňou, cítia najväčšiu istotu. Aby sme dieťa naučili, ako má svoje emócie kontrolovať, potrebujeme veľkú dávku trpezlivosti.

Druhýkrát , dieťa týmto nelogickým spôsobom prejavuje mame obrovskú dôveru. Pred inými je poslušné a nesmelé, prí mame ale chce byť samé sebou – ale ešte presne nevie, aké chce byť … skúša svoje sily – robí naschvály alebo … plače.

Tretíkrát , deti tiež nevedia, ako na seba upútať maminu pozornosť. Často sú hlasné a neslušné, pretože vedia, že mama bude sledovať len ich – cieľ dosiahnutý!

Mamy musia mať obrovskú dávku trpezlivosti a … ešte viac lásky! 🙂

Tento článok zaujme každú mamu. Zdieľajte! 🙂

You Might Also Like