Zaujímavosti

POZOR: Polícia upozorňuje na podvodníkov, ktorí lákajú od seniorov peniaze na liečbu COVID-19

Polícia upozorňuje, že podvodníci začali používať novú metódu, ktorou od dôverčivých seniorov lákajú peniaze. Tvrdia, že financie potrebujú pre členov rodiny, ktorí ležia v nemocnici napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

„NECHUTNÝ PODVOD: VAŠA DCÉRA LEŽÍ NA PĽÚCNEJ VENTILÁCII, ZAPLAŤTE 8 000 EUR ZA INJEKCIU, KTORÚ JEJ PODÁME!

Polícia v Lučenci vyšetruje prípad, ktorý súvisí s podvodom na senioroch. Páchateľ, ktorý zatelefonoval 77-ročnej dôchodkyni z okresu Lučenec, sa vydával za zamestnanca Krízového centra Covid. Žiadal od nej 8-tisíc eur na injekciu pre jej dcéru, ktorá leží na pľúcnej ventilácii pre ochorenie Covid 19 v nemocnici v Bratislave.

Keďže menovaná nemala doma dosť peňazí, páchateľ jej zabezpečil odvoz taxíkom do najbližšej pobočky banky s tým, že peniaze prevezme niekto u nej doma. Cestou jej ešte niekoľkokrát volal na mobil.

Našťastie jej v tom čase zatelefonovala dcéra, ktorá ju po zistení týchto skutočností ihneď poslala na najbližšie policajné oddelenie.

Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin podvodu spáchaný v štádiu pokusu. O takéto konanie sa páchateľ pokúsil v čase núdzového stavu, preto za takýto skutok hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Konanie páchateľov, kedy sa pokúsili podviesť dôchodcov, sme zaznamenali vo viacerých okresoch nášho kraja.“ píše polícia na facebooku.

 

 

zdroj:Polícia Slovenskej republiky

 

You Might Also Like