Zaujímavosti, Život

Pozor na podvodníkov, kradnú v rôznych mestách: Teraz sú na Orave

Pravdepodobne ide opäť o občanov rumunskej národnosti. Skupinka podvodníkov sa potuluje po rôznych mestách a hľadá spôsoby, ako sa dostať k peniazom.

„Včera sa v Dolnom Kubíne pokúsili ukradnúť tovar z galantérie na Radlinskeho ulici. Našťastie boli prichytení a polícia voči nim zakročila. V ďaľších obchodoch skúšali obrať predavačky podvodným rozmieňanim eur a vymieňaním tovaru. Pohybovať by sa mali na šedom VW passat na poľských ecv,“ upozorňili na podvodníkov.

Podľa informácií skupinka kradla aj v iných butikoch v rôznych mestách. Videní boli v Martine, v Pezinku a aj v Liptovskom Mikuláši.

Ako informoval ešte v decembri portál Topky.sk, dotyčné osoby v polovici novembra tohto roka kradli v Liptovskom Mikuláši. V predajni zmizlo niekoľko kusov dámskeho oblečenia za viac ako 300 eur.

„Hluchonemí“ podvodníci

Na ďalšiu osobu, ktorej konanie sa zdá podivné, upozornili ľudia na sociálnej sieti. Ide o dievčinu, ktorá vyberá na Orave od okoloidúcich peniaze na údajnú zbierku pre hluchonemých.

„…už asi druhý týždeň chodí popred LIDL a hrá sa na hluchú, potom zas zbiera peniaze na detský domov a blbosti podobného typu. Ani euro im nedávajte…“

Aj ja som ju dnes videla o 16 h. tiež v Tvrdošíne pri kostole na zastávke žiadala ľudí buď o podpis,“ píše čitateľka.

„Mne sa to tiež stalo dalo som zo pár drobných a doslova mi chcela pani zobrať 20 eur.“

Overte si ich!

Zbierka musí byť určitým spôsobom zaevidovaná, registrovaná a musí byť jasné, na čo sa použijú vyzbierané peniaze. Všetky zaregistrované verejné zbierky sa nachádzajú na webovej stránke verejných zbierok www.vs.sk/vz, rovnako ako údaje o nich, a v ktorom územnom obvode sa môžu vykonávať.

 

 

You Might Also Like