Zaujímavosti

Poznáte toto vrecko na dámskych nohavičkách, viete na čo slúži?

Nikdy vás v detstve nenapadlo na čo slúži záhadné vrecko vo vnútri nohavičiek? Moja priateľka, keď mala 4 roky sa zaujímala touto otázkou. Prišla k babke a opýtala sa jej: „V mojich nohavičkách je dierka.“ A tá jej odpovedala: „Nelez tam prstami!“

My, mladí naivní tvorovia, sme predpokladali, že táto tajná diera slúži mladým ženám na ukrytie kondómu alebo náhradnej vložky. U nás, mladých a naivných, toto vrecko zostalo panensky nedotknuté.

1-11

 Koniec koncov, tak čo to je?

Ukázalo sa , že to nie je vrecko, ale klin, úhľadne všitý doplnkový materiál z prírodnej látky.

2-12

Pretože pri všivaní nie je možné zašiť obe strany, jeden šev zostáva nezašitý. Preto to vyzerá ako vrecúško. Klin je potrebný pre udržiavanie osobnej hygieny, s ktorou sa nespájajú mnohé moderné textílie, z ktorých sa vyrába spodná bielizeň (polyester, látky, napodobňujúce hodváb a satén, čipka, atď.).

5-9-768x526

V skutočnosti si sliznica vyžaduje jemnú starostlivosť, ináč sa začne dariť baktériám a dôjde k narušeniu mikroflóry. Pletený klin chráni pred podráždením trením a prirodzeným potením. Preto sa obyčajne všíva do spodnej bielizne pre každodenné nosenie.

6-7-768x576

Ale v niektorých moderných nohavičkách sa toto vrecko nenachádza, pretože sa predpokladá, že takéto nohavičky sa nosia len na niekoľko hodín. Mnohé ženy doteraz vôbec netušia, na čo slúži toto tajomné vrecko. Ak vaše priateľky to tiež nevedia, podeľte sa s nimi o tento článok na sociálnych sieťach.

zdroj:novostivmire.com

You Might Also Like