Život

Neuveriteľný príbeh ženy, ktorá zmizla keď mala 25 rokov. Toto našla polícia u jej matky po štvrť storočí!

V roku 1876 25-ročná Blanche Monier bola len ďalšou kráskou, ktorá milovala spoločenský život v Paríži. Matka ju chcela rýchlo vydať a preto mladá žena trávila dni hľadaním si dôstojného džentlmena. Jej priatelia boli prekvapení, keď o nej zrazu dlhšiu dobu nič nepočuli.

Nikto z nich ju už viac nevidel. Jej matka a brat na istý čas nosili čierne oblečenie ako prejav smútku, no potom sa ich život vrátil do normálu. Zdalo sa, že jej zmiznutie ostane nevyriešené…

Neskôr sa ukázalo, že príčinou bolo neplánované zamilovanie do staršieho muža, ktorý bol skrachovaným právnikom.

Matka bola proti tomuto manželstvu, no jej krásna dcéra už bola rozhodnutá, že práve on je ten pravý!

23. mája 1901, 25 rokov po zmiznutí Blanche, sa na polícii v Paríži objavil anonymný list. Bolo v ňom napísané, že dievča bolo po celý ten čas väznené vo vlastnom dome.

Polícia prehľadala dom a našli tam zamknuté podkrovie, z ktorého sa šíril neznesiteľný zápach. Po odstránení zámku boli policajti zhrození.

Ukázalo sa, že list bol pravdivý – matka ju 25 rokov držala v tmavom uzavretom podkroví. Vychudnuté telo bývalej krásky vážilo menej ako 25 kg. Podlaha miestnosti bola pokrytá zvyškami jedla a výkalmi. Zo zhnitého matraca, ktorý slúžil ako väzenská posteľ, vychádzalo množstvo hmyzu.

Jej matka, známa mecenáška, bola okamžite zatknutá. Po priznaní sa k vážnemu činu ochorela a po 15 dňoch väzenia zomrela.

Brat obete, ktorému predložili nemenej vážne obvinenia, poslali do väzenia, odkiaľ sa neskôr dostal do psychiatrickej liečebne.

Bohužiaľ, psychika Blanche sa nedokázala zotaviť po 25 rokoch v tme a špine. Matka, ktorá si nevedela predstaviť jej svadbu s dotyčným mužom, ju trestala aj niekoľko rokov po jeho smrti.

Zmrzačená Blanche zomrela v roku 1913. Aspoň posledných 12 rokov života mohla stráviť v spoločnosti ľudí a v čistej miestnosti. Bez anonymnej pomoci by Blanche už nikdy viac nevidela denné svetlo.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like