Život

Nemali peniaze na stavbu novej chalupy: Kúpili chátrajúci dom pri lese a dokázali nemožné a dnes žijú ako v rozprávke!

Mladá rodinka z Maďarska túžila aspoň na víkendy a voľné dni uniknúť z ruchu mesta do prírody a stráviť, čo najviac času s dcérou v zdravom prostredí.

Ako to už býva, financií v mladej rodine nebolo veľa a jediné, čo si mohli dovoliť bola staručká chalúpka pod lesom, ktorá bola už celé desaťročia neobývaná a chátrala.

Mladá dvojica sa pustila do veľmi náročného procesu premeny a úpravy starej budovy.

Aby získali viac obytného priestoru, najskôr začali so strechou as prerábkou priestoru v zadnej časti domu, ktorý slúžil ako maštaľ. Hoci to bolo veľmi náročné, podarilo sa interiér rozšíriť a celkovo teraz majú k dispozícii 40 metrov štvorcových. Pribudla aj jednoduchá terasa.

Pokiaľ išlo o vybavenie interiéru, predstava bola jasná – čo najviac zachovať pôvodný ráz vybavenie, zrekonštruovať starý nábytok a zachovať čo najviac z pôvodného vybavenia.

Čerešničkou na torte bola veľká pec, ktorú zhotovili podľa starej technológie – z hliny a tehál, ktoré opäť použili zo zbúraných častí domu.

Najskôr začala rodina využívať chalúpku len na víkendy a voľné dni, postupne prišlo druhé dieťa a oni sa v nej začali cítiť viac doma, než vo svojom domove v meste. Rozhodnutie padlo asi po 3 rokoch.

Rodina sa presťahovala do chalúpky natrvalo a dnes ich živí malé hospodárstvo a domáce produkty, ktoré vyrábajú. Elektrinu získavajú len zo solárnych kolektorov a keď sa vyčerpajú, jednoducho zapália sviečky.

Život v krásnom prostredí prirovnávajú k rozprávke. Hoci je práca často veľmi tvrdá, človek má každý deň pocit, že skutočne žije. A ten život je veľmi krásny, dodávajú šťastní manželia.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like