Život

Nebol som dobrým manželom ani otcom. Psychológ mi poradil ako to môžem všetko napraviť.Podarilo sa!

Father teaching the son how to tie like a gentleman

Viete ako sa hovorí: šťastná žena, šťastný chlap. Nikto nestojí o pohľad na stále deprimovanú a utrápenú ženu, ktorej sa nič nepáči a najradšej by svoj život vymenila. Určite ani jeden muž nemá náladu na takúto „hysterku“.

Pokiaľ to neberiete ešte tak vážne a takéto výkyvy nálady viete ukočírovať myšlienkov, že veď nie ste svoji, tak to hádam prejde. Ale čo ak je opak pravdou a vy už svoji budete? Čo potom? Rozvod? V dnešnej dobe je pomaly viac rozvodov ako svadieb. Čo za to môže? Častou príčinou sú ženy, ktoré sa nevedia kontrolovať a svoje pocity a emócie nechajú zo seba vyletovať, nechcú to kontrolovať, jednoducho tomu nechajú voľný priebeh. Lenže takéto správanie vedie iba k jedinému a to k tomu, že ich životy sa začnú rúcať ako domček z karát. Svojmu mužovi vedia zničiť život rôznymi vynachádzavými spôsobmi.

Všetci hovoria, že začiatky sú najkrajšie, ale ako je možné, že sa vie všetko tak zmeniť? Na začiatku je to tá najlepšia žena na svete , ale časom sa z nej stane „fúria“. Nikdy netreba mať prehnané očakávania, pretože človek bude neskôr sklamaný. Všetko čo robíme a konáme, má svôj dôvod, tak ako každá akcia vyvolá reakciu.

Možno dôvod prečo vaša žena sa správa tak, ako sa správa, môže byť u vás. Vaše sebectvo z nej spravilo takú ženu, akú by nechcel mať žiaden muž doma. A vďaka tomu, že sa o ňu nezaujímate, vyvolávate v nej negatívne pocity. Nikto netvrdí, že vo vzťahu musia padať obrovské obety, ale malý kompromis nikdy nie je na škodu. Veď predsa ako sa hovorí , šťastná žena, ešte šťastnejší muž. Takáto žena si nebude hĺadať dôvod na hádku, nebude vás kontolovať na každom kroku a nebude vás haniť.

Mali by ste si dať záležať na jej šťastí, prinesie to želaný pokoj do vášho vzťahu. Zrazu sa budete cítiť slobodnejší a voľnejší a ona bude spokojná, že si vás bude pekne udržiavať podľa seba. Budete jej pasiou. Takže ešte raz si dobre pozrite tieto rady, či ste niečo nevynechali a porozmýšľajte nad tým, či vaše kroky boli dostatečné pre váš pokojný vzťah.

 

  1. Hovorte: Tak ako deti rady počúvajú rozprávky, tak zase vaša žena rada počúva vás. Najlepšie je, keď jej opíšete všetko do detailov. Chce vedieť ako ste sa bavili s kolegyňou v práci, akým tónom ste jej polichotili alebo sa usmiali. Popri tom ale nezabudnite pochváliť svoju ženu a povedať jej niečo pekné.

Aj takýmto jednoduchým spôsobom vyčarujete úsmev na tvári vašej milovanej, takže sa nemusíte báť, že by bola skormútená. Párkrát do týždňa jej povedzte ako ju ľúbite a čo pre vás znamená. Neklamte ju. Pár príjemných jednoduchých viet vás nezabije a ju zase zahrejú na duši. To je práve dôvod prečo s vami je – ten pocit ochrany a bezpečia pred svetom.

Kto nemá rád prekvapenia? A u žien to platí dvojnásobne, tie ich priam zbožňujú! Aj taká malá pozornosť jej vie vyčarovať úsmev na perách. Nemusia to byť drahé honosné dary. Úplne postačí kvietok, už len tá myšlienka, že ste si na ňu spomenuli počas dňa a vynaložili čas, aby ste jej niečo priniesli, u nej vyvolá takú eufóriu, že sami budete prekvapený. Aj takéto gesto je prejavom lásky.

  1. Objatia:

Hladkanie, tulkanie a iné príjemné veci sú nám prirodzené. Tak prečo by ste ju nemohli objať? Veď je to také jednoduché a nič to nestojí. Takýmto gestom jej ukážete aj svoju jemnejšiu stránku a to ona vie veľmi dobre oceniť. Čím viac si ju budete mojkať, tým vám bude viac a viac zrieť do krásy.

  1. Spokojnosť:

Nepreberajte vlastnosti žien a vždy si snažte zachovať chladnú hlavu a nenechať sa vyviesť z rovnováhy. Ako ženy, tak aj muži majú svoje pocity, ktoré by mali prejavovať s rozumom. Neznamená, že ak žena ľahko vzbĺkne, musí aj muž. Nuž, ale ženské telo je večne napádané zmenami hormónov a s tým sa robiť nič nedá. Čím budete pokojneší vy, tým aj vaša drahá polovička.

  1. Otázky:

Žena je ako malé dieťa, ktoré sa potrebuje vyrozprávať po celom dni v škôlke alebo v škole, tak jej to umožnite! Vypočujte si, aký mala deň, čo zažila. Nevadí, ak nie všetko čo hovorí ,vás aj skutočne zaujíma, jednoducho to vyčleňte z vašej hlavy. Môžete sa ich opýtať aký mali deň, ako sa cítili. Pretože žena nechce „len“ manžela ale aj najlepšieho priateľa.

  1. Nezakazujte: Zakazovanie vždy viedlo k nezhodám a úprimne ,kto z nás to má rád? Nechajte ju ísť sa „vyvenčiť“ s kamarádkami, len tak si vybehnúť na kávičku alebo čaj. Nechajte jej priestor pre seba a tým budete mať čas aj vy sami na seba. Takýto malý oddych vám urobí len dobre.
  1. Nehovorte viac ako treba:

Čo bolo predtým, alebo ktorá bola pred vašou súčasnou milovanou, nie všetci musia vedieť. A hlavne nie ona. Určite to nie je téma, o ktorej by sa chcela výsostne baviť. Pokiaľ však máte potrebu sa s tým niekomu zveriť, tak choďte za kamarátmi.

  1. Plánovanie:

Pokúste sa robiť spoločné činnosti. Stačia jednoduché veci ako venčenie psa, prechádzka v parku, výjdite si do kina alebo choďte na večeru. Ide o to, aby ste si ozaj vyhradili čas len pre vás. Časom sa vám jej prítomnosť dostane tak pod kožu, že bez nej nebudete vedieť existovať.

  1. Pracujte na sebe:

Snažte sa byť stále lepším a lepším. Zdokonaľujte sa! Zlepšujte sa! Je veľa oblastí, kde môžete začať čítanie, športovanie, žena bude rada, že sa môže popýšiť takým šikovným mužom a to ju bude viesť k tomu, aby aj ona začala niečo robiť.

  1. Nezabúdajte:

Nikdy nezabudnite prečo ste s tým začali. Vaša rodina a spokojná žena vám pomôžu prísť ľahšie k cieľu, za ktorým si idete. A však dbajte na to, aby ste manželstvo nebrali ako len akúsi povinnosť.

Tento článok nie je z rodinnej poradne ,ale chce vám pripomenúť tie veci, na ktoré sa často zabúda a pritom sú také jednoduché. S osobou , s ktorou žijete je kus aj vás, preto ak sa pokúsite zmeniť seba, zmeníte aj ju. Budete obklopený neskonalou láskou a to vám dodá silu pri prekonávaní prekážok. Preto si vážte svoju polovičku.

Všetko treba vyskúšať a pre každého platí niečo iné, takže naše rady si prispôsobte a urobte to, čo je najlepšie.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like