Zaujímavosti, Život

Najtučnejšie dieťa schudlo 100 kíl: Premena, ktorá vyráža dych!

Chlapec z Indonézie bol pred pár rokmi považovaný za najtučnejšie dieťa sveta. Mal totiž iba 10 rokov a vážil neskutočných 192 kilogramov. Mnohí doktori boli presvedčení, že ak nenastane u školáka radikálna zmena, tak sa jedenástich narodenín nedožije. Táto informácia zrejme vystrašila aj rodičov, ktorí sa rozhodli konať.

Arya Permana má dnes 13 rokov a málokto by v ňom spoznal toho tučného chlapca, ktorý sa nedokázal postaviť ani na vlastné nohy. Pred troma rokmi totiž podstúpil bypass žalúdka, začal sa zdravo stravovať a aspoň trošku sa hýbať. Operácia a zmena životného štýlu sa okamžite ukázali aj na zovňajšku.

V priebehu rokov sa totiž školákovi podarilo schudnúť 100 kíl a čoskoro absolvuje operáciu na odstránenie prebytočnej kože. ,,Teraz som šťastnejší, pretože môžem hrať futbal, chodiť von s kamarátmi alebo k rieke. Predtým som nemohol robiť nič, nikam chodiť, nemohol som hrať futbal alebo bedminton,” uviedol Arya pre televíziu Barcroft.

Rodičia sú zo zmeny svojho syna nadšení, no zároveň si sypú popol na hlavu. ,,Už ako päťročný začal naberať na váhe a áno, môže povedať, že som ho pokazil. To, čo chcel, sme mu dali alebo pre neho uvarili,“ priznal otec kedysi obézneho chlapca.

Zdroj | Foto: YouTube/Barcroft TV

You Might Also Like