Zaujímavosti

Najsmutnejšou udalosťou v živote je pohreb blízkeho. Prečo sa dáva nepárny počet kvetov ?

Rozmýšlali ste niekedy nad tým ,prečo je zaužívané si pýtať nepárny počet kvetov a tomu párnemu by ste sa mali radšej vyhnúť?

Môže byť šťastie ukryté v kytici?

Tak ako v našej krajine, tak aj vo svete panujú rozdielne povery na rozličné veci. V tomto článku sa ale upriamíme na čosi nádherné, čo vám prevonia celý dom a vyčarí úsmev na tvári a to hlavne ženám.  Priznajme si, ktorá z nás by pohŕdla krásnou voňavou kyticou? Ani jedna!  Preto sa dnes pozrieme na počty kvetov v nej.

Aký je ten správny počet na darovanie kvetov?

Ľudia sa nazdávajú, že nepárny počet kvetov sa vždy daruje človeku, ktorý je stále medzi živými. Takže u nich nehrozí, aby vo svojom okolí darovali dva, štyri , či osem kvetov. Myslia si, že párny počet kvetov v kytici je určený výhradne na hroby mŕtvych. Čo sa vlastne skrýva za nepárnými číslami a aká je ich symbolika? Znázorňujú rozvoj, vývoj, život. K nám toto presvedčenie prišlo až z ďalekého Japonska.

Práve u nich sa znak čísla 4 podobá inému symbolu a ten predstavuje „smrť“.

Objavujú sa aj iné ,nie až tak „dôležité“ postupy a pravidlá pri tvorbe kytíc. Tu je dôležite číslo dvanásť, len po toto číslo je dôležité delenie na párne a nepárne. Po tomto číslé už nie je dôležitý počet ďaľších kvetov.

Vyjadrenie nasledujúcích kýtic z nepárneho počtu kvetov

1 kvet je prejav zdvorilosti

3 kvety symbolom rešpektu

5 kvetov uznanie

7 kvetov veľká úcta

9 kvetov nekonečný obdiv a pokoru

11 kvetov spája dve srdcia do jedného

13 kvetov pri dôležitých udalostiach, dátumoch, výročiach, jubileách, je to prejav lásky, ktorá trvá naveky

Pokiaľ tomu neprikladáte veľku hodnotu a aj napriek tomu ,aby ste sa nedostali do nemilej situácie, môžete kúpiť kyticu väčších rozmerov, kde bude kvetov viac. Môžete vybrať väčšie a menšie. Ponúka sa aj ďalšia alternatíva a to kvety v črepníku. Vždy potešia a budú robiť radost ich majiteľovi oveľa dlhšie.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc /  pexels.com

You Might Also Like