Život

Muž si na diaľnici všimol auta, ktoré kľučkovalo – keď sa pozrel na predné sedadlá, okamžite do neho narazil

41-ročný Manfred išiel v noci po diaľnici a všimol si niečoho nezvyčajného. Auto, ku ktorému sa približoval, začalo po diaľnici kľučkovať. Keď už bol blízko auta, pozrel sa dovnútra a všetko pochopil.
Vodič auta totiž zaspal, hlava mu bezvládne visela a auto išlo ďalej. Manfred vedel, že auto musí zadržať za každú cenu. Narazil do neho a chcel ho nejako zastaviť. Svojim autom značky Tesla narazil do bieleho Volkswagenu. Nebezpečný manéver dopadol úspešne a Manfred okamžite zavolal sanitku.

Vyšetrovanie ukázalo, že druhý vodič mal mŕtvicu. Našťastie vďaka pomoci Manfreda nehodu prežil. To ale nie je koniec tohto úžasného príbehu. Za hrdinský skutok musel Manfred zaplatiť 9 000 eur (243 180 Sk), pretože poisťovňa nehodu odmietla preplatiť.

Príbeh Manfreda upútal pozornosť médií a dokonca aj Elona Muska – riaditeľa spoločnosti Tesla. Napísal na Twitteri:
Gratulujem majiteľovi Tesly, ktorý použil svoje auto na to, aby bezpečne zastavil auto s vodičom v bezvedomí. Ako odmenu preplatíme všetky vzniknuté škody.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like