Zaujímavosti

Ministerstvo zdravotníctva informuje: Čo robiť ak ste neboli na teste a potrebujete ísť k lekárovi?

Ministerstvo zdravotníctva uverejnilo na sociálnej sieti facebook informáciu čo robiť ak ste neboli na teste a potrebujete ísť k lekárovi.

K DOKTOROVI ÍSŤ MÔŽETE, AJ KEĎ STE NEBOLI NA TESTE

Ak ste sa cez víkend nezúčastnili celoplošného testovania, na cestu do zdravotníckeho zariadenia platí výnimka zo zákazu vychádzania. Účelom môže byť neodkladné vyšetrenie alebo preventívna prehliadka.

Odporúčame však, aby ste svojho lekára alebo lekárku kontaktovali najprv telefonicky. Lekár na základe rozhovoru posúdi, či je nevyhnutné, aby ste prišli aj osobne.

Ak potrebujete vyšetrenie u špecialistu, v čase pandémie ochorenia Covid-19 nemusíte navštíviť vášho praktického lekára kvôli vystaveniu výmenného lístka.

Ak váš stav nie je akútny a ak je to možné, odporúčame v čo najväčšej miere komunikovať s lekárom telfonicky, formou videohovoru alebo SMS a tiež využívať elektronické predpisovanie receptov alebo poukazov na zdravotnícke pomôcky.

Samozrejme, v prípade neodkladnej zdravotnej starostlivosti, teda život ohrozujúcich prípadov búdu všetci pacienti bez rozdielu ošetrení.

 

zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

You Might Also Like