Zaujímavosti

MIMORIADNE: Igor Matovič prezradil skutočnú pravdu čo čaká Slovákov: Čaká nás ťažká zima!

Premiér Matovič je z výsledku testovania nadšený. S dojatím poďakoval ľuďom za účasť, ospravedlnil sa občanom, ktorí absolvovali antigénny test z istého donútenia.

V rozhovore v rádiu Expres premiér oznámil, že je mimoriadne spokojný s obrovskou účasťou Slovákov na celoplošnom testovaní, pričom ide o viac ako tri milióny ľudí.

Náklady na uskutočnenie celonárodného testovania sa momentálne odhadujú na 50 miliónov eur, no predseda strany OĽaNO upozornil, že je táto suma stále lepšia ako tvrdý lockdown, kedy by štát prišiel behom jedného dňa o 100 miliónov eur. Na pretrase boli aj súčasné opatrenia, pričom ľudia s negatívnym výsledkom testu sa môžu opäť vrátiť do bežného života. Je nutné upozorniť, že občania, ktorí sa nedali testovať, majú stále možnosť navštíviť potraviny, drogériu, lekáreň, venčiť psa do 100 metrov od miesta bydliska, no inak pre nich platí zákaz vychádzania.

Premiér ubezpečil Závodského, že druhé kolo celoplošného testovania určite bude, aj keď pripustil, že niektoré okresy môžu byť vynechané. Námietky niektorých starostov či primátorov, ktorí ďalšie testovanie odmietajú, zmietol Matovič “zo stola“ s vyjadrením, že tu ide o zdravie a životy ľudí.

Rodák z Trnavy niekoľkokrát pripomenul, že stále nemáme vyhraté a nesmieme zaspať na vavrínoch. Podľa jeho slov budú rúška, odstup a umývanie rúk súčasťou našich životov minimálne do konca roka. „Boli by sme machri, ak by sme dokázali, že pred Vianocami môžeme normálne fungovať. Taký optimista nie som. Čaká nás ťažká zima!“ povedal v závere relácie.

You Might Also Like