Zaujímavosti

Matka kúpila pre svoje dieťa obyčajnú postieľku. Nemala však ani najmenšie tušenie, že sa to skončí takou tragédiou…

Batoľatá sú úplne bezbranné a musíme s nimi zaobchádzať opatrne. Preto väčšina rodičov zo svojich detí nespustí zrak. Vzhľadom na to, že väčšina detí spí v priemere 15 hodín denne, postieľka by pre nich mala byť tým najbezpečnejším miestom na svete.

Postieľka bola navrhnutá tak, že ju bolo možné pripevniť k posteli. Bočné steny postieľky je možné v prípade potreby regulovať. Bohužiaľ, práve toto zapríčinilo smrť malej Grace. V ten osudný deň Esther položila dcérku do postieľky. Keď sa uistila, že dcérka sladko zaspala, išla do inej izby. Keď ju prišla o polhodiny skontrolovať, našla dcérku mŕtvu. Jej hlavička visela na bočnej stene postieľky. Dieťa nemalo silu zdvihnúť hlavu a začalo sa dusiť. Grace bola na tomto svete len 7 týždňov …

„Po tragickej smrti dcéry som mala neskutočné výčitky svedomia. Nemohla som normálne fungovať a každý deň som myslela na samovraždu … nakoniec som si povedala, že toto svojim blízkym nemôžem urobiť. Na začiatku som si myslela, že spoločnosť Bednest sa k tejto záležitosti vyjadrí a aspoň sa mi ospravedlní. Spoločnosť sa ale necíti byť zodpovedná za smrť mojej dcérky Grace. „Napísala Esther.

Túto postieľku už stiahli z predaja v USA a Kanade. V Anglicku sa však ešte stále predáva. Spoločnosť postieľku upravila a starý model okamžite stiahla z predaja.

Je ťažké odhadnúť, aký výrobok môže dieťaťu ublížiť. Je preto dôležité, aby sme vždy pozorne čítali všetky dostupné informácie a tiež sa poradili aj s ďalšími rodičmi.

Nie je známe, či sa smrti malej Grace dalo zabrániť. Je vždy lepšie každý výrobok starostlivo skontrolovať predtým, než sa rozhodneme ho kúpiť!

You Might Also Like