Zaujímavosti, Život

Ľudia z celého sveta sa chodia pozerať na magickú rieku vo Švajčiarsku

Ak sa pozriete na svet tak trochu prísnejšie a tvrdšie, môžete nájsť krásu takmer kdekoľvek. Obyvatelia Ženevy vo Švajčiarsku nemusia chodiť ďaleko, jediné, čo musia urobiť je pozrieť sa smerom nadol. Čo sa tam nachádza a prečo je to také fascinujúce?
Obyvateľom Ženevy sa skutočne otvárajú prenádherné pohľady, a to najmä preto, že sa v tejto oblasti zlievajú dve rieky – Rhôna a Arve. Aj keď to nemusí znieť nejako obzvlášť lákavo, nižšie uvedené fotografie vás presvedčia o niečom úplne inom. Táto jedinečná udalosť a vlastne jedinečné spojenie je lákadlom pre mnohých turistov a fotografov. 
sutok1 (1)
feel-planet.com

Sútok riek Rhôny a Arve je prirodzený jav, kedy sa dve samostatné rieky v určitom bode stretávajú a vytvoria sútok, teda akoby jednotnú rieku. Pôsobivý je tento jav najmä preto, že každá rieka má úplne inú farbu, takže je dobre pozorovateľný aj voľným okom.

sutok2
feel-planet.com

Rieka na ľavej strane fotografie je práve rieka Rhône a jedná sa o miesto, kde táto rieka opúšťa jazero Lehman. Jedná sa o jednu z najdôležitejších riek v Európe, ktorá preteká aj juhovýchodným Francúzskom.

sutok3
feel-planet.com
Rieka na pravej strane je Arve a mnoho vody v nej pochádza z ľadovcov z údolia Chamonix. Obsahuje väčšie množstvo kalu, čo spôsobuje iné typické kalné sfarbenie vody.
sutok4
youtube.com

Rieky sa stretávajú v bode, ktorý sa nazýva aj „La Jonction“ a môžete tu vidieť mix modrej, zelenej a hnedej farby. Je zaujímavé pozorovať, ako sa farby riek miešajú. Od neskorej jari až po začiatok jesene môžete sledovať maximálny kontrast medzi týmto dvoma prúdmi. V zimných mesiacoch je kontrast o niečo menej viditeľný.

sutok6
pinterest.com

V blízkosti sa nachádza aj viadukt a v lete je toto miesto plné turistov. Niekoľkokrát týždenne si tu v lete môžete skočiť aj bungee jumping a pokiaľ ste milovníkom extrémnej zábavy, určite si prídete na svoje. Najlepšie miesto na pozorovanie tohto javu sa nachádza na móle či moste, ktoré sa nachádzajú v blízkosti stretu.

sutok8
matadornetwork.com
zdroj:boredomtherapy.com

You Might Also Like