Život

Ľudia a príbehy Otecko, ktorý zachytil dcérku zomierajúcu na rakovinu vás dožene k slzám. Prečítajte si přeco to spravil.

Podľa správnosti by mali svoje deti prežiť rodičov. Avšak, človek mieni, osud mení. Takýmto prípadom je aj tento príbeh, v ktorom sami uvidíte, že smrť si nevyberá. Dievčatko menom jessica Whelan mala len 4 roky, keď sa jej rodičia museli na ňu pozerať v nepredstaviteľných mukách a nezostávalo im nič iné, ako to vydržať. Pomôcť jej nikto nevedel. Bohužiaľ, táto malá bojovníčka pred rokom tento svet opustila. Aj napriek tomu, jej otec zverejnil fotku, ktorá zachytávala umierajúcu dcéru. Viete prečo to spravil?

Celé to odštartovalo ešte skôr, ako fotografia uzrela svetlo sveta. Dievčatko z Oswaldtwistlle v Lancahsire prežívala bolesti. Tento kolobeh začal naberať na obrátkach, nabalovali sa všelijaké vyšetrenia, testy, ktoré viedli k srdcervúcemu záveru. Tieto komplikácie spôsoboval neuroblastóm, čo je zhubný nádor na nervových zakončeniach a postihuje zvyčajne deti. Zlou správou je, že tento nádor je zhubný, bolestivý a hlavne skoro neliečiteľný. V roku 2016 naposledy vydýchla, boj  s týmto ochorením ju sprevádzal od  jej 3 rokov.

O tom, že niečo s malou nie je v poriadku, sa zmienila detská lekárka. Išlo o preventívnu prehliadku a vtedy to začalo. Bolesť, smútok…

Jej otec Andrew Whelan  začal v dobrej viere fotografovať svoju dcérku. Pomáhalo mu to prísť na lepšie myšlienky. Tieto fotky mali byť ako pamiatka na proces uzdravenia, ale bohužiaľ, nestalo sa tak.

Čím ďalej išiel čas, tým aj malej bojovníčke ubodalo síl. Zákerná choroba si začala vyberať svoju daň. A jej stav sa rapídne zhoršoval. Na tejto fotografii je zachytený stav bolesti a utrpenia. Pri pohĺade na ňu ani jedlo srdce nezostalo chladné.

Táto fotka mala byť akousi „pomocou“ pri zbierke , za ktorú ju jej otec chcel vziať na výlety a dopriať jej nové zážitky, pretože čas sa míňal. Kedže staroslivosť a liečba im vyčerpala všetky financie , tak osud sa rozhodol, že im to nezlahčí a niekto im vykradol auto , kde mal Andrew svoje pracovné náradie. Toto bol posledný klinec do ich finančného stavu.

Aký bol dôvod zverejnenia fotografie?

Výsledkom malo byť zvýšené povedomie o rakovine a hlavne akýmsi výkričnikom, že môže postihnút kohokoĺvek z nás. Bohužiaľ, patria sem aj deti. Jej otec chcel ukázať na to, že liečba by mala byť oveľa dostupnejšia pre všetkých. Táto fotka pôvodne  nemala vôbec uzrieť svetlo sveta, ale dnes slúži na to, aby vedeli, že nechceli už viac vidieť svoje dieťa v trápení. Po zeverejní dodal, že to neľutuje.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: independent.co.uk / facebook.com

You Might Also Like