Život

Lekári jej diagnostikovali agresívne štádium rakoviny. Brat príslúbiľ, že sa postará o jej syna

Otec dvoch detí, Graeme, si adoptuje 8-týždňového chlapčeka menom Archer, keď je mama už nebude schopná postarať sa o ňu. Pri pohľade na túto fotku máme každý pocit, že sa dívame na skvelý záber šťastnej rodiny s ich narodeným synom.

No pravda je taká, že za úsmevmi leží krutá tragédia – mamička Nicola (28) zomiera na rakovinu a muž, ktorý ju drží za rameno, nie je otec dieťaťa, ale jej brat, ktorý sa postará o jej syna po tom, čo zomrie. Graeme (29) , brat Nicoly, a jeho žena Christina sa rozhodli, že si adoptujú 8-týždňového Archera, potom, čo jeho skutočný otec nejavil známky záujmu prevziať starostlivosť.  Nicole zistila, že je tehotná aj po tom, čo jej lekári oznámili, že kvôli jej chemoterapii bude neplodná.

Nicola hovorí: „Keď som sa pozrela prvýkrát do Archerových očí, bolo to úžasné. Bolo to akoby všetko, po čom som kedy túžila, bolo v mojich rukách. Je dobré poznať ľudí, ktorí sa oňho budú raz starať. Nie je to len moje dieťa, patrí každému z nás.“

Existencia malého Archera je tak trošku zázrakom, keďže lekári povedali, že kvôli chemoteratii nebude môcť mať deti. Teraz je odhodlaná užiť si s ním každý vzácny moment. Tieto pocity radosti sa však občas vytratia a nastupuje smútok, že nebude s ním, keď‘ bude vyrastať.

Dokonca nakúpila darčeky na jeho narodeniny, maturitu a dokonca kúpila zopár vecí na jeho svadbu, keď raz k tomu príde. Taktiež natočila zopár videí, aby Archer toho mohol zistiť viac o svojej mame.

Uistila sa, že bude v dobrých rukách u svojho strýka a tety, ktorí už majú dve deti – Aaron (5 mesiacov) a Elijah (22 mesiacov).

Nicola hovorí, že je to obrovská úľava keď vie, že jej drahý synček zostane v rukách jej rodiny. Graeme dodáva: „často navštevujeme aj s našimi deťmi malého Archera. Nepoznám nikoho, kto by si prešiel tým, čím Nicola a stále bol taký silný.“

Doktory jej diagnostikovali agresívne 4 štádium rakoviny mozgu v roku 2015 a dávali jej rok života po tom, ako jej odstránili nádor veľkosti tenisovej loptičky. Nicola, ktorá už vtedy mala dve deti – dcéru (6) a syna (9), ktorí žijú s ich otcom- sa rozhodla dať si zamraziť vajíčka.

Švagriná Christina jej prisľúbila, že sa postará o Archera ako o svoje vlastné dieťa.

Nicola nemohla uveriť tomu, keď‘ otehotnela. „Bol to šok. Nedávali mi rok života,“ hovorí. „Bolo to tak nepravdepodobné, no zamilovala som sa do môjho syna, hneď ako som sa to dozvedela. Veľa ľudí mi hovorilo, nech si ho dám vziať, ale vedela som, že robím správnu vec. Bol svetlo na konci tunela. Mne bol život vzatý, ale ja som mala možnosť dať niekomu ďalšiemu život.“

Potom, ako povedala rodine o jej tehotenstve, všetci sa stretli aby túto vec prediskutovali. Keď sa Graeme ponúkol, že si adoptuje jej dieťa, mala v očiach slzy a úľavu. Nicole si bola so svojim bratom vždy blízka. Ten o nej hovorí, že vždy mala rada deti a rada navštevovala tie jeho. Nápad zobrať si Archera skrsol najprv v hlave jeho manželky, a jemu sa to pozdávalo.

Nicola dodáva: „Graeme si zoberie Archera hneď‘ ako moja choroba príde do posledného štádia.“ Bohužiaľ, bol jej nájdený druhý tumor.

Týždeň po Archerovom narodení, Graeme pricestoval za sestrou, aby ju a jej syna navštívil, no o pár dní musela byť Nicole hospitalizovaná v nemocnici kvôli zdravotným problémom.

„Deň potom, ako mi našli ďalší tumor som mala záchvat a paralyzovanú ľavú stranu mozgu. Veľmi som plakala. Nemohla som nič robiť bez pomoci, nemohla som mu vymieňať plienky, kúpať ho a ani ho podržať. Musela som vydržať ďalšiu 8-hodinovú operáciu, aby mi tumor odstránili 6 októbra. Potom nasledovala chemoterapia a ešte dlho som nemohla vykonávať veľa vecí, no teším sa na deň, keď budem opäť schopná robiť všetky tieto veci.“

Graeme sa stal jeho oficiálnym opatrovníkom a zoberie si Archera hneď, keď sa stav Nicoly priveľmi zhorší. Nicole hovorí, že na rodnom liste sa neuvádza jeho biologický otec, ktorý sa k nemu ani nepriznáva. Stále sa stretáva s otcom jej dvoch predchádzajúcich detí, ktoré obdivujú ich nevlastného brata.

Nasledujúce týždne a mesiace strávi písaním správ a odkazov, vedie si denník, nahráva videá čo všetko s Archerom zažila, aby si to raz mohol pozrieť.

„Každý deň píšem o tom, čo robíte, čo som mu spievala, točím videá aby si mohol zapamätať môj hlas a taktiež aby si to mohli pozrieť aj moje dve deti. Chcem zaplniť tú prázdnu dieru, ktorú tu po sebe zanechám. Archer tak bude mať v rukách niečo, čo mu dokáže, ako veľmi ho ľúbim aj keď‘ na tomto svete už nebudem.“

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: trendweb.sk / mirror.co.uk / image: SWNS

You Might Also Like