Zaujímavosti, Život

Ktorý vchod vo vás budí najväčšie obavy? Pravdivý test podvedomia o vašom živote povie veľa

Americký mýtolog, spisovateľ prednášajúci na Columbijskej univerzite Joseph Campbell (1904-1987) napísal: «Jaskyne, do ktorej sa bojíte vojsť, ukrýva poklad, ktorý hľadáte». Campbell tvrdí, že aby bol človek šťastný, musí sa zbaviť strachu a ísť za svojím ideálom.

Psychológ Clifford Lazarus k tomu hovorí, že si sami podvedome vytvárame zábrany, ktoré nám nedovoľujú ísť vpred. Domnieva sa rovnako ako Campbell, že človek musí čeliť svojim obavám, ak chce dosiahnuť výšin, po ktorých túžite.

Vypracoval k tomu tento test. Pozrite sa pozorne na zobrazené vchody a vstupy. Vyberte ten, ktorý vám vnuká najviac strachu a prečítajte si, čo to znamená.

Vchod číslo 1. 

Vyľakal vás tento obrázok? Znamená to, že ste silný a šikovný človek. Rovnako tak vás táto voľba charakterizuje ako človeka uzavretého. Čas od času sa ohradíme pred vonkajším svetom a nepustíte k sebe ani svojich najbližších.

Ste človek náročný, ktorý si vystačí sám so sebou. Snažíte sa však viesť aspoň trochu otvorenejší život, viac nasýtený emóciami, a usilujete aj o bohatší styky s ľuďmi.

 

Vchod číslo 2. 

Láká vás tento suterén či pivnica? Zrejme ste v poslednej dobe utrpeli viac nezdarov, postretli vás početné nepríjemnosti a trpeli ste.

Schodisko tú symbolizuje odchod zo života a opadané lístie zmeny životných fáz. Znamená to, že myšlienkovo ste stále v minulosti.

Trpíte vnútornou obavou, že nešťastie a problémy vás budú stále prenasledovať. V skutočnosti však ste to vy, kto je doteraz nebol schopný odložiť a stále ich nosí so sebou. Nechajte minulosť ísť, zbavte sa krívd a negativity. Začnite myslieť na niečo kladného.

Vchod číslo 3

Strach z tohto obrazu je príznakom, že hľadáte duševnú pohodu. Bojíte sa samoty. Bojíte sa, že vás v živote nikto nepotrebuje.

Na druhej strane, ak vás vystrašila práve táto jaskyňa, je to dôkaz, že vnútorne sa cítite byť človekom na svojom mieste a viete, že idete po správnej ceste. Okrem toho táto voľba naznačuje, že hľadáte lásku. Chýba vám najskôr niečia dôvera, blízkosť a starostlivosť.

 

Vchod číslo 4

Pokiaľ vás vyľakali dvere do tejto chatrče, je to dobré znamenie. Ste preplnený láskou a nežnosťou a pociťujete potrebu ju s niekým  zdieľať.

Kvôli svojim blízkym ste odhodlaní podstúpiť mnohé. Znepokojuje vás ale finančná situácia.

Aby ste dosiahli to, čo si prajete, musíte prejsť dlhú cestu a zapracovať na svojom myslení. Pamätajte: s chuťou do toho a pol je hotovo!

Vchod číslo 5

Ak vás vystrašil tento obrázok, je pre vás pravdepodobne ťažké sa v živote otvoriť, prejaviť sa.

Zamotali ste sa sami v sebe, je pre vás ťažké vyjadriť vlastné city a myšlienky a tiež neobyčajne ťažko hľadáte dôveru k ľuďom.

Máte sklon hromadiť svoje city v sebe. Naučte sa o nich hovoriť, naučte sa o ne deliť a bude sa vám žiť oveľa ľahšie.

Vchod číslo 6

Modrá farba je farbou neba a mora. Je tiež symbolom stability.

Ste veľmi pracovití a vždy dosiahnete to, o čo ste sa usilovali. Kladiete si celkom konkrétne, veľmi ťažko dostupné ciele a urputne a všetkou silou na nich pracujete.

Ste tvoriví, chytrý človek a dokážete vyriešiť každý problém. Do všetkého idete naplno a niekedy zabúdate na to, že vedieť sa uvoľniť a oddýchnuť si je rovnako dôležité ako poctivo a usilovne pracovať.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

You Might Also Like