Zaujímavosti

Keltský horoskop: Aké duchovné zviera sa vo vás skrýva a čo to o vás prezrádza?

Starí Kelti verili, že zvieratá majú magickú moc, uctievali ich a obdivovali. Ľudské vlastnosti prirovnávali k vlastnostiam vybraných zvierat a vytvorili tak kalendár a neskôr aj horoskopy.

Princíp je rovnaký ako pri zverokruhu, ale charakteristika znamenia a množstvo je iné. Podľa svojho dátumu narodenia vyhľadajte priradené zviera a zistite, čo to o vás prezrádza.

 

1. Jeleň (24.12. – 20.1.)

Jeleň vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka vysoké ideály a ciele, ktoré sa húževnato snažíte dosiahnuť. Ste usilovní, odhodlaní a nič nenechávate na náhodu, takže ste tiež veľmi často v živote úspešní. Neveríte na šťastie ani na náhodu. Ste hrdí, úprimní a bojovní, ale nikdy hrubí. Máte svoj štýl a noblesu a viete sa v každej situácii správať zodpovedne a s gráciou.

 

2. Mačka (21.1. – 17.2.)  

Mačka vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka vysokú inteligenciu a šiesty zmysel vidieť aj to, čo si želá zostať skryté. Máte veľmi silný dar intuície a je veľmi ťažké vás ovplyvniť alebo s vami nejako manipulovať. Rýchlo sa rozhodujete a ste zvyčajne schopní zvážiť všetky možnosti, než si urobíte jasný záver. Aj vďaka tejto vlastnosti ste medzi ľuďmi veľmi obľúbení a v pracovnom kolektíve ste považovaní za nenahraditeľného jedinca.

 

3. Had (18.2. – 17.3.)

 Had vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka myseľ, ktorá potrebuje poznať odpovede na všetky otázky. Ste premýšľaví, otvorení a nikdy sa neuspokojíte s priemerom. Máte plno energie a dokážete svojim nadšením strhnúť celé okolie. To, že pôsobíte priateľsky, však neznamená, že si niekoho len tak pustíte k telu. To, akí naozaj ste, vedia len vaši najbližší. Hádkam sa radšej vyhýbate, ak k nim ale dôjde a ste zatlačení do kúta, dokážete dať najavo svoju jedovatú hadiu povahu.

 

4. Líška (18.3. – 14.4.)

Líška vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka prefíkanosť a neuveriteľné čaro osobnosti. Ste presne tou osobou, ktorá na seba jednoduchým vstupom do miestnosti strhne všetku pozornosť. Ste sexi, ale súčasne tajomní, a navyše máte veľký rétorický talent, takže aj z obyčajnej historky dokážete urobiť dobrodružnú ságu. Napriek svojej schopnosti ovplyvniť takmer každého ale nie ste vypočítaví. Naopak – ak si niekoho obľúbite, zostávate mu verní celý život, či už ide o kamarátku alebo o milostného partnera.

5. Býk (15.4. – 12.5.)

Býk vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka silu, stabilitu a veľmi láskyplnú povahu. Ste ramenom, na ktorom sa môže každý vyplakať. Ste úprimní, čestní, rozumní a riadite sa intuíciou, ktorá vás len málokedy sklame. Klamárov a podvodníkov spoznáte na míle ďaleko a nemáte s nimi žiadne zľutovanie. Tiež máte veľmi vycibrený vkus, ale nepotrpíte si na okázalosť. Ľudia vás majú veľmi radi a vidia vo vás pravého priateľa, na ktorého sa môžu vždy a vo všetkom spoľahnúť.

 

6. Morský koník (13.5. – 9.6.)

Morský koník vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka dokonalú pamäť, analytického ducha a schopnosť skvele manipulovať s peniazmi. U vás sa len málokedy stane, že máte hlboko do vrecka. Na dlh nekupujete a vždy sa snažíte zarobiť viac, než si môžete dovoliť minúť. Sporivosť je vaše druhé meno, dokážete si urobiť rezervu, vďaka ktorej sa nemusíte stresovať. Ste veľmi chytrí a bystrí a to posledné, z čoho by vás mohol niekto obviniť, je sebeckosť.

 

7. Oriešok (10.6. – 7.7.)

Oriešok vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka milú, láskyplnú a starostlivú povahu, ktorá z vás robí doslova miláčika davov. Ste srdeční, otvorení, ale máločo sa vás dotkne. Aj v tých najkrízovejších situáciách si dokážete zachovať chladnú hlavu a vyhnúť sa tlaku. Tiež máte silne vyvinutý zmysel pre zodpovednosť a neznášate žiadne bezprávie ani krivdu.

 

8. Kôň (8.7. – 4.8.)

Kôň vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka energického ducha. Ste ozajstné osobnosti. Máte energie na rozdávanie a ste rodeným stratégom. Čo si zaumienite, to dotiahnete do úspešného konca. Ste schopní systematickej práce, ale súčasne sa spoliehate aj na svoju intuíciu. Ste zdravo sebavedomí a draví, a tiež preto v živote často dosahujete úspech.

9. Losos (5.8. – 1.9.)

Losos vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka veľmi veľkú porciu fantázie a kreativity. Ste citlivá, umelecky založená osobnosť, ktorá vníma svet zo svojej vlastnej perspektívy. Napriek tomu ale dokážete byť veľmi praktickí a rozhodne nie je potrebné vás vodiť za ručičku. Máte veľmi vyvinutú intuíciu a dokážete vidieť pod povrch vecí. Väčšinou vidíte všetko pozitívne a depresiám nezvyknete prepadnúť. Jediné, čomu občas podľahnete, je prílišná náladovosť.

 

10. Labuť (2.9. – 29.9.)

Labuť vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka noblesu, čistú dušu a vysoké nároky nielen na vaše okolie, ale predovšetkým na seba. Ste úplní perfekcionisti vo všetkých oblastiach svojho života. Ak niečo nie je stopercentné, odmietate sa s tým zmieriť. Máte vysoký zmysel pre spravodlivosť a ste veľmi zásadoví, ale nikoho nesúdite a každému dáte šancu. Neveru a zradu však nikdy neodpúšťate.

 

11. Motýľ (30.9. – 27.10.)

Motýľ vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka bezstarostnú, veselú povahu, ktorú môžu všetci len obdivovať. Celý život je pre vás predovšetkým zábava, ktorú si nechcete nechať nikým pokaziť. Nie ste ľahkovážni, ale nehodláte robiť drámu z každej hlúposti. Ste veselí a dokážete zdvihnúť náladu každému, s kým prídete do kontaktu. Vaša očarujúca osobnosť a kus dieťaťa vo vašom vnútri z vás robia najkúzelnejšie znamenie keltského zverokruhu.

 

12. Vlk (28.10. – 24.11.)

Vlk vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka statočnosť, odhodlanie a dravosť. Len veľmi neradi robíte kompromisy a neviete stáť bokom. Srdcom i celým telom potrebujete byť uprostred deja, ste vždy riešením problému, nikdy jeho súčasťou a do vecí sa vrháte po hlave a s najlepším vedomím a svedomím. Ste zásadoví a čestní, ale tiež dosť impulzívni. Radšej žijete sami, než by ste sa niekomu prispôsobovali, pokiaľ sa ale zamilujete, urobíte pre svojho vyvoleného čokoľvek.

 

13. Orol (25.11. – 23.12.)

Orol vám ako duchovné zviera prepožičiava do vienka silu, múdrosť a vytrvalosť. Keď niečo chcete alebo niečomu veríte, dokážete prakticky čokoľvek, aby ste to dosiahli. Pokiaľ ale o danú vec stratíte záujem, dokážete ju veľmi rýchlo opustiť a svoju pozornosť zamerať na niečo, čo si ju zaslúži. Ste veľmi štedrí, zábavní a voľnomyšlienkárski. Neznášate škatuľkovanie a predsudky a dávate to jasne najavo. Najdôležitejšia je pre vás sloboda, ktorú si nikdy nenecháte vziať.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like