Život

Každý deň po práci sa tento muž umýval na verejných toaletách. Robil to preto, pretože skrýval obrovské tajomstvo!

Novinár a fotograf Akash urobil dojem na veľa ľudí po celom svete so svojimi príspevkami na Facebooku. V týchto dňoch rozpráva príbeh o chudobnom človeku, ktorý každý deň tvrdo pracuje na to, aby svoje deti dostal na dobrú školu – miesto, ktoré sám navštevoval. Toto tento človek povedal:

,,Nikdy som svojim deťom nehovoril o mojom postavení. Nikdy som nechcel, aby sa za mňa hanbili. Keď sa moja najmladšia dcéra spýtala, čo robím, povedal som jej, že som robotník.

Predtým, než som sa každý deň vrátil domov, zvykol som sa umývať na verejných toaletách a to preto, aby moja rodina nenašla žiadne náznaky práce, ktorú som robil. Bol som smetiar.

Chcel som, aby si ľudí vážili rovnako. Nikdy som nechcel, aby sa na ľudí dívali inak len preto, že robia niečo iné ako prácu v kancelárií. Ľudia ma vždy ponížovali. Investoval som každý peniaz z mojich zárobkov do vzdelávania mojich dcér. Nikdy som si nekúpil novú košeľu, namiesto toho som použil peniaze na nákup kníh pre deti. Rešpekt, to je všetko, čo som chcel, aby získali.

Deň pred posledným dňom prijatia mojej dcéry do školy sa mi nepodarilo získať potrebné peniaze. V ten deň som nemohol pracovať. Sedel som vedľa kontainera, snažiac sa skrývať slzy. Všetci moji kolegovia sa na mňa pozerali, ale nikto mi neprišiel pomôcť. Zlyhal som a mal som zlomené srdce.

Nemal som tušenie, ako čeliť dcére, ktorá sa ma bude pýtať o vstupných poplatkoch, keď sa vrátim domov. Narodil som sa chudobný. Veril som, že chudobnej osobe sa nemôže stať nič zlé.

Po práci si všetci kolegovia sadli vedľa mňa a spýtali sa či ich považujem za bratov. Predtým, ako som odpovedal, mi všetci podali ich príjem z tohto dňa. Keď som sa snažil odmietnuť, konfrontovali ma tým, že povedali: ,,Budeme dnes aj  hladovať, ale tvoja dcéra musí ísť na vysokú školu.“ Nemohol som im odpovedať. V ten deň som sa umývať nešiel, vrátil som sa do môjho domu ako smetiar.

Moja dcéra čoskoro dokončí svoju univerzitu. Moje tri deti ma viac nenechávajú pracovať. Majú prácu na čiastočný úväzok a taktiež študujú. Často sa vraciam k mojím priateľom a ďakujem im za všetko!

Vysmievajú sa a pýtajú sa jej, prečo ich všetkých veľakrát doslova živí. Moja dcéra im povedala: ,,Všetci z vás môjmu otcovi v ten deň pomohli, aby som sa mohla stať tým, čím som dnes.“

Dnes nemám pocit, že som chudobný. Kto má také deti, nemôže byť predsa chudobný!

Tento muž urobil pre svoje dcéry toľko veľa. Môže byť príkladom pre nás všetkých. Niekedy rýchlo zabúdame na to, čo rodičia obetujú, aby sme mohli mať lepšiu budúcnosť. Dúfajme, že dostanú vďačnosť, ktorú si zaslúžia

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like