Zaujímavosti

Iba geniálny ľudia dokážu vyriešiť tento hlavolam do pár sekúnd! Podarí sa vám to?

Aj vy si myslíte o sebe, že ste výnimočný svojim intelektom a myslením? Vyžívate sa v riešení krížoviek, kvízov, logických hádaniek? Tak táto úloha je presne pre vás! Nejde o žiadne vzorce, výpočty ani nič podobné. Stačí mať oči poriadne otvorené a pozrieť sa.

Celá úloha je na jednom obrázku, kde je znázornené ako káva tečie cez trubky / potrubie do šálok. Na spodku obrázka sú poukladané šialky. Každá šálka má svoje číslo.

O čo teda ide?

Vašim cieľom je zistiť, ktorá šálka sa ako prvá naplní kávou.Myslíte, že máte dosť logického myslenia pre túto úlohu? Tak smelo do toho! Ďalej sa dočítate či ste mali pravdu alebo vám kúsok chýbal.

Aby sme sa vyhli omylom

Kávu budeme liať pekne pomaly a rovnomerne, kam sa teda dostane najskôr?

Väčšina ľudí odpovedala v poradí : 4, 9, 7, 5.

 

Určite to má zmysel, veď šálka 4 a 9 majú najbližšie k prúdu kávy. Hneď ako sa naplní táto strana, káva začne ísť do časti so šálkou 5 a 7. Avšak aj napriek tomuto nie je odpoveď správna. Tú správnu sa dozviete nižšie.

Možno vám napadlo, že káva môže ísť rovnomerne na všetky strany a do všetkých stránok, aj takúto možnosť zvolili ľudia. Avšak, tiež to nie je správný výsledok úlohy.

Vráťte sa ešte raz k obrázku a pozrite si kde je aká dĺžka vetiev. A ešte raz si predstavte ako sa káva tade leje. Tak aká je tá správna odpoveď?

 

Ak ste uz domotaný a neviete, tak rada znie, že káva sa nedostane do všetkých šálok ale len do jednej jedninej.

Keď ste využili nápovedu, tak je jasné, že po pozrení zadania viete, ktorá šálka to bude. Číslo 5 ňou je!

Ako aj väčšina ľudí, zrejme ste nedávali pozor na to či sú všetky vetvy otvorené a či môže nimi káva prejsť, Riešili ste hlavne dĺžku. Nakoniec vyšlo, že len jeden jediný kanálik je priechodný a to do šálky číslo 5.

Alebo ste sa nedali nachytať? Tak potom ste veľmi všímavý človek.

Aký bol váš výsledok?

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: ofigenno.com / pixabay.com

 

 

You Might Also Like