Zaujímavosti, Život

HANBA! Ľudia zavolali na mladú matku sociálku: Neuveríte, čím kŕmi svojho 2-ročného syna!

Mamičky malých detí sa neraz stretávajú s veľkou kritikou okolia súvisiacou so spôsobom, akým sa o ratolesti starajú. Niektoré ženy sa ale od ostatných extrémne líšia a do značnej miery sa vymykajú zabehnutým štandardom. Presne to je aj prípad mladej Nemky Glorie Zasso – tá v rodine nariadila prísne pravidlá ohľadne stravovania.

Gloria Zasso sa už ako 12-ročná stravovala ako vegetariánka a v priebehu rokov sa stala vegánkou.

Rovnakým životným štýlom žil aj jej manžel Thomas, pričom sa im pred dvoma rokmi narodil syn Isaac. 30-ročnú ženu však tesne po pôrode začali trápiť bolesti v kĺboch a lekári jej nakoniec oznámil, že trpí artritídou.

Súčasťou liečby však boli lieky, ktoré sa používajú aj pri chemoterapií, čo Gloria odmietla. Začala študovať všetko okolo svojej diagnózy, pričom zistila, že vegánska diéta jej vôbec nepomáha. Na internete našla tzv. ,,mäsožravú“ diétu, ktorá zlepšila jej zdravotný stav.

Gloria spoločne s manželom Thomasom vychovávajú dvojročného synčeka Isaaca. Hoci chlapček na prvý pohľad pôsobí ako úplne bežné a zdravé dieťa, jeho jedálniček sa od rovesníkov poriadne líši.

Nemka si vyhľadala informácie o živočíšnej a mäsožravej diéte, pričom prísne pravidlá zaviedla aj v domácnosti s batoľaťom. Plavovlasý chlapček tak najčastejšie na tanieri nachádza zvieracie vnútornosti, varené či dokonca surové mäso.

Isaac na raňajky jedáva surový stejk, obed zahŕňa jahňacie plece a na večeru konzumuje opäť varené mäso. Ovocie je iba zriedka súčasťou jeho jedálnička, pričom zeleninu neje vôbec. Ide o vážne zlyhanie zo strany rodičov, na čo upozornili aj ľudia a dovolávajú sa reakcie úradov. K rozhodnutiu matky kŕmiť syna iba mäsom sa vyjadril aj výživový poradca, ktorý upozornil, že dieťa je vo vývoji a neprijíma žiadnu vlákninu.

Matka chlapcovi úplne odmieta podávať zeleninu – občasne ju nahradí aspoň kúskami ovocia, avšak na prvom mieste je len mäso v rôznych variantách, a to i niekoľkokrát denne.

Gloria sa údajne od okolia a výživových poradcov pravidelne stretáva s kritikou, nakoľko dieťa vo vývoji potrebuje prijímať látky, ktoré v mäse obsiahnuté nie sú. Ona ale zaryto trvá na svojom a tvrdí, že sa synčekovi vodí dobre a surové mäso miluje.

zdroj: MIRROR.CO.UK

You Might Also Like