Život

Gynekológ jej povedal, že čaká dvojčatá. Keď šla na ultrazvuk, všetci ostali v šoku

Len 23-ročná žena bola druhýkrát tehotná a k jej synčekovi mali čoskoro pribudnúť dvaja súrodenci. Aspoň tak jej to tvrdil jej gynekológ, ktorý jej povedal, že čaká dvojičky. Aj keď mladá dvojica bola zaskočená, pretože to nečakala, na príchod detičiek sa obaja tešili. To ale ešte netušili, ako sa tehotenstvo vyvinie.

 

Mamičke sa tehotenské bruško zväčšovalo extrémne rýchlo a tak šla sa rozhodla navštíviť svojho lekára. Ten ju poslal na ďalší ultrazvuk. Za základe záberov z neho jej gynekológ povedal, že pod srdcom nenosí dvojčatá ale štvorčatá. Tehotenstvo prebiehalo bez väčších komplikácii, no keďže žena mala minimálne skúsenosti s rodením, prioritou lekárov bolo, aby všetko prebiehalo bez problémov a mamička i bábätká boli v poriadku. Mladá žena nosila svoje ratolesti v brušku až do riadne určeného termínu a rodila cisárskym rezom.

Aj keď pôrod bol dlhý a mamička bola vyčerpaná, tešila sa zo svojich detičiek a ich plaču. Na sále však nastalo prekvapenie, pretože tesne pred tým, než začala rodiť sa ukázalo, že ani štvorčatá nie sú konečný počet a že žena má pod srdcom nie štyri, ale päť ratolestí.

Mladá žena tak porodila päť zdravých detí – štyroch chlapčekov a jedno dievčatko, ktoré po narodení boli premiestnené na Jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS) spolu s ich matkou. Mená pre nových človiečikov vyberala celá rodina a nakoniec sa zhodli na týchto: Alex, Daniel, Martin, Michael a Terezka.

Lekári si do teraz nevedia toto tehotenstvo vysvetliť, pretože šanca, že žena počne prirodzeným spôsobom pätorčatá je jedna k niekoľkým miliónom. Dokonca sú pätorčatá výnimočné aj pri umelom oplodnení.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: videoboom.cc

You Might Also Like