Rady a nápady

Domáce triky, ako ľahko odstrániť škvrny z oblečenia bez použitia drahých pracích práškov

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste si oblečenie zašpinili od džúsu alebo zamastili od mäsa. Koľko vašich obľúbených vecí sa zničilo vďaka odolným škvrnám? S týmito nápadmi odstránite všetky škvrny!

  1. Prostriedky na umývanie riadu

Užívate si chuť zmrzliny, no zrazu vám z nejniečo kvapne na šaty. Nevadí! Škvrny z dezertov odstránite nasledovne: ponorte šaty do studenej vody po dobu 10 minút, pridajte k ním prípravok na čistenie riadu a následne vyperte ako zvyčajne.

вывести пятно

  1. Amoniak

Po výlete do prírody môžete nájsť škvrny od čohokoľvek. Ak je škvrna čerstvá, stačí ju na špinavom mieste potrieť soľou – odmasťuje tkaninu. So zaschnutou škvrnou sa vyrovná amoniak.

вывести пятно

  1. Aspirín

Odstráňte pot pomocou aspirínu. Vysypte si do 250 ml 4 roztlačené tabletky. Naneste tekutinu na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť 2 hodiny. Potom oblečenie vyperte ako zvyčajne.

вывести пятно

  1. Mlieko

Zmiešajte si 1 liter mlieka a 2 PL citrónovej šťavy. Vznikne vám vynikajúci prostriedok, ktorý odstráni škvrny z bobuľovitého ovocia. Nechajte oblečenie v tejto tekutine 2 hodiny a potom ho opláchnite a umyte v mydlovej vode.

вывести пятно

  1. Pena na holenie

Odveký problém žien – mejkap na oblečení. Na jeho odstránenie budete potrebovať len penu na holenie. Nechajte ju na škvrne pôsobiť 20 minút a následne dajte oblečenie vyprať.

вывести пятно

  1. Detské vlhčené utierky

Niekedy sa stane, že ani neviete odkiaľ sa škvrny na oblečení vzali. Pomocou kefy na oblečenie si očistite vrchnú vrstvu špiny. Potom po nej prejdite navlhčenou utierkou. Perte pri teplote 30° C, to je ideálna teplota vody na odstránenie škvŕn neznámeho dôvodu.

вывести пятно

  1. Citrónová šťava

Šťava vám pomôže odstrániť stopy po malinách, čučoriedkach, hrozne či inom ovocí, ale aj po čokoláde. Citrónovú šťavu a ocot zmiešajte v pomere 1:1. Naneste zmes na vatový tampón a jemne ním prechádzajte po látke.

вывести пятно

  1. Ocot

Kečup môžete odstrániť s bielym octom. Špinavé oblečenie si otočte naruby a opláchnite ho v studenej vode. Nechajte ho vo vode na 10 minút spolu s odstraňovačom škvŕn. Priamo na škvrnu použite aj ocot a ak to nepôjde dole hneď, opakujte postup ešte niekoľkokrát.

вывести пятно

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like