Život

Dlhé roky môj vzťah nefungoval, kamarátka mi poradila tieto rady, ktoré som si mala všímať na svojom partnerovi.

Páči sa vám niekto, ale neviete či je to obojstranné? Alebo naopak, už ste spolu dlhé roky a partner/partnerka sa začne správať inak? Je čas ukončiť to alebo ešte počkať?

Dnes vám prezradíme, ako jednoducho pochopiť, čo sa deje vo vašom vzťahu. Žiadne slová či skutky nepovedia o pocitoch osoby lepšie, ako jeho/jej reč tela.

Reč tela:
Keď vzťah funguje

  1. Ak sa na vás váš partner uprene pozerá, prejavuje záujem. Záujem prejavuje aj v tom prípade, ak napríklad sedíte v kaviarni, a partner si prekríži nohy, pričom chodidlo smeruje na vás. Toto všetko sa deje v podvedomí osoby.
  2. Ak má dievča rado muža, často nevedome sa pri rozprávaní priblíži pri rozprávaní, či nakloní sa smerom k nemu.
  3. Muži chcú vždy vyzerať a pôsobiť silnejšie – sú to naši ochrancovia. Nezáleží na tom, že ich poznáte 5 minút alebo 15 rokov. Pri rozprávaní budú stáť rovno vystretí, možno s rukou na páse, alebo sa oprú o niečo, čo je po blízku, napríklad stenu.
  4. Ľudia, medzi ktorými existujú sympatie, sa veľmi často dotýkajú. Takto prejavujú starostlivosť.
  5. Ak má niekto niekoho rád, nevedomky začne napodobňovať všetky svoje gestá či výraze tváre.

Reč teľa, keď vzťah nefunguje:

  1. Občas sa stane, že si so svojou druhou polovičkou neporozumiete. Potom obaja nemáte náladu, nereagujete, pozeráte sa každý inde, sedíte mierne od seba, alebo chrbtom k sebe. Je to istá známka antipatie, ktorú musíte prekonať len tým, že si problém vydiskutujete.
  2. Ak máte pocit, že vás vaša polovička nevníma, alebo vaše slová len tak preletia okolo jeho/jej uší, potom nemá pravdepodobne žiadny záujem. Mali by ste zmeniť prístup, alebo prehodnotiť váš vzťah.
  3. Ak namiesto milých fráz a krásnych dotykov počúvate len chladné vety ako napríklad „máš neupravené vlasy“, „prečo si nemôžeš vyčistiť kabát?“ – je pravdepodobne čas pouvažovať o ďalšom vývoji vášho vzťahu.
  4. Všímajte si aj postoj partnera, či si prekríži ruky na hrudi alebo skloní hlavu ked‘ sa s vami rozpráva. Venujte pozornosť spôsob, akým s vami komunikuje – či rozpráva rýchlo a potichu, či je blízko k vám, a či sa vôbec cíti príjemné vo vašej prítomnosti.
  5. Ak sa vaša druhá polovica vyhýba objímaniu, či sa pri zaspávaní odvracia, znamená to isté porušenie harmónie vo vzťahu.

Pravdaže reč tela môže aj klamať, aj keď vo väčšine prípadov ak si ju správne vyložíte, neoklame vás. Dôležité je komunikovať s partnerom, tráviť s ním čas, mať spoločné záľuby a potom budú spokojné obe strany vo vzťahu.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: trendweb.sk / takprosto.cc / pixabay.com

You Might Also Like