Zdravie

Dievčatá, zaspávate občas s make-upom? Týchto 6 hrozných vecí vás čaká!

Už ste si možno prečítali milióny varovaní, prečo by sa každá žena mala pred spaním dokonale odlíčiť. Čo sa ale stane, keď tieto rady budete aj naďalej ignorovať?

Nielen že je nechutné zaspávať s centimetrovou vrstvou gitu na tvári, nielen že budete vyzerať ako šmudla, ktorá má ráno riasenku za uchom a druhú polovicu tváre obtisknutú do vankúša…

Predovšetkým tak škodíte svojmu zdraviu!

Toto je 6 vecí, ktoré hrozia makeupovým prasiatkam:

1) Riskujete zápal

Je úplne jedno, aký typ pleti máte. Ak suchý, mastný, citlivý alebo normálny. Ak zaspíte s make-upom, upchávate si zbytočne póry.

2) Budete rýchlo starnúť

Všetky farby a chemikálie, ktoré ste cez deň naniesli na tvár, sa v noci do pleti vsiaknu a metabolizujú. Na detoxikáciu nebude čas a vy budete čoskoro vráskavá starena so zlou pleťou.

3) Vaša tvár bude ako po zásahu granátom

Zle vyčistená pleť nemôže dýchať, a preto zväčšuje svoje póry, ako to len ide. Problém je, že už ich nevie stiahnuť do pôvodnej veľkosti.

4) Zápaly spojiviek

Je dokázané, že ženy, ktoré si starostlivo neodličujú riasenku, linky a tiene, trpia oveľa častejšími zápalmi očí a ich okolia.

5) Vypadajú vám riasy

V lepšom prípade si pod vrstvami maskary riasy len polámete, v tom horšom o ne kompletne prídete.

6) Vypestujete si alergiu

Telo je natoľko chytré, že sa proti veciam, ktoré mu nerobia dobre, začne automaticky brániť. Postupom času tak môžete docieliť aj toho, že budete alergická na všetku kozmetiku.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.