Zaujímavosti, Život

Dávajte pozor! Matka navždy stratila svoje dieťa kvôli chybe na sociálnych sieťach!

Sociálne siete pevne vstúpili do našich životov. Teraz je možné komunikovať so svojimi blízkymi, aj keď sú na inom kontinente, a dozvedieť sa mnoho užitočných informácií. Ale je tu jedna veľká chyba, veľa užívateľov, na to dopláca a to na to najcennejšie – bezpečnosť svojich detí .

Internet a deti – nie je vždy dobrá kombinácia. Mnoho rodičov dáva na sociálne siete fotografie svojich detí, alebo videá s ich účasťou. Je to veľmi dojemné, najmä keď deti vyzerajú roztomilo. Ale nezabúdajme, že tieto obrázky vidia aj iný.

2 (76)

kradnutie detí

Veľmi časté situácie: vaše dieťa čaká na slávnostnú udalosť, urobíte mu krásne vlasy a samozrejme, hneď si ho odfotíte na svojom telefóne. S najväčšou pravdepodobnosťou budete zdieľať túto fotografiu s priateľmi na sociálnych sieťach.

Prvý nepríjemný jav v tejto situácii – na internete je obrovské množstvo ľudí s duševnými poruchami , s použitím fotografie detí, aby predviedli svoje erotické fantázie. Nájsť a potrestať takéhoto človeka je veľmi ťažké.

Každý deň na internete získava popularitu hrozný trend – digitálne únos . Tento úmyselný únos, zo stránok sociálnych sietí detských obrázkov a potom ich použijú ako svoje vlastné.

Napríklad v sociálnej sieti Instagram ľudia, požičiavajú snímky druhých detí, vytvárajú samostatné profily pre účasť na hrách na hrdinov. Môžete ich nájsť na heshtegam #babyrp, #adoptionrp a #orphanrp.

Ak sa vydáte viac ako na tieto odkazy, nájdete stovky tisíc obrázkov usmievavých detí s popisom, ako staré sú a kto je ich mama, otec, ako a kde sa hrajú, čo sa im páči a čo nie. To nie je veľmi príjemné byť tam vidieť svoje dieťa …

4 (63)

Niekedy podvodníci dokonca idú ešte ďalej. Vytvoria profil menom dieťaťa alebo jeho obrazu šíria na rôznych portáloch a píšu súcitné slová : “Som – nešťastná sirota. Mojím snom je nájsť milujúcu rodinu “ . Potom, sa na základe fotografií dieťaťa objavujú komentáre potenciálnych adoptívnych rodičovi. Keď sa nájdu vhodný a bohatý rodičia, už pre nich nie je problém sa k dieťaťu dostať.

5 (50)

AKO SA VYHNÚŤ NEBEZPEČENSTVU

  1. Snažte sa zverejňovať fotografie detí na sociálnych sieťach čo najmenej. To platí najmä tých obrázkov, v ktorom sú znázornené deti bez oblečenia (pri kúpaní, dojčení).
  2. Obmedzenie prístupu nežiadúcich osôb do vašej stránky, a to najmä na fotografiách. Zdieľajte ich so svojimi blízkymi v súkromných správach alebo osobitných chránených portáloch.
  3. Nepopisujte celé meno potomka k fotografii, neukazujte miesto kde chodí do školy, kde na prechádzky, alebo miesto jeho častých pobytov. Vyhnite sa veci, ktoré môžu spôsobiť miesto pobytu dieťaťa v reálnom živote.
  4. Povedzte rodine a priateľom, že je nutné dodržiavať tieto zásady a aby nedávali vaše fotky dieťaťa bez predchádzajúceho súhlasu od vás.
  5. Napokon, ani urobiť fotografiu dieťaťa, čo mu môže rozpakov v budúcnosti. V súčasnej dobe, tieto obrazy sa môže zdať vami zajtra sladké a – bude príčinou jeho zážitkov.

6 (36)

K tomu všetkému by sa malo zaobchádzať múdro a pamätajte, že šťastie má rado ticho. Prípady únosov detí prostredníctvom sociálnych sietí sa vyskytujú často  a polícia požiadala všetky krajiny byť opatrnými rodičmi.To je jedna z možností ako ochrániť svoju rodinu pred nebezpečenstvom.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like