Zaujímavosti

Čo ste na tomto obrázku zbadali najskôr? Spoznajte svoj vnútorný strach aj vy na základe obrázka

Prognostické testy sú v psychológii uplatňované k odhaleniu najhlbších obáv a citov ležiacich v podvedomí. Hodnoty, obavy, sny, trápenia, pochybnosti a iné základné vlastnosti skryté hlboko v nás vytvárajú ľudskú osobnosť, kvalifikujú naše impulzy a obranné mechanizmy.

Predstavujeme vám test, ktorý na základe odpovede vyjaví vaše obavy aj s niektorými podrobnosťami.

Čo z vyobrazeného ste na tomto obrázku videli najprv ??

Dievčatko

Sú vo vás potlačené city, ktoré si nesiete z detstva. Môže to byť čokoľvek od traumy v perinatálnom období, napríklad počas tehotenstva alebo pôrodu, až po problémy v ranom veku. Rôzne udalosti môžu spôsobiť, že dieťa bude ustráchané. Ak jeho obavy nie sú včas zachytené a nepracuje sa s nimi, prenesú sa do dospelého života a budú príčinou problémov aj nešťastia.

Vzťah dieťaťa a matky je základným predpokladom citového vývoja dieťaťa. Ak je však matka alebo postava ju nahradzujúca z nejakej príčiny nedostupná, či už pre chorobu alebo chladný vzťah k dieťaťu, môže z takého dieťaťa vyrásť dospelý, pre ktorého bude každé rozhodovanie utrpením.

Motýľ

Rôzni psychológovia ponúkajú rôzne možnosti výkladu uzretí ako prvého vyobrazenia na tomto obrázku motýľa. Výklad snov pokladá videnie motýľa za znamenie nádeje do budúcnosti, za prekvitajúci začiatok novej fázy životného šťastia. Iný výklad vidí v motýľovi symbol premárnenej príležitosti alebo šance, ktorú sa nepodarilo naplniť.

Motýľ býva tiež spájaný so záhrobným životom a ako taký je pokladaný za posla zo sveta duchov. Ak váš pohľad padol najprv na motýľa, chveje sa zrejme vaša duša obavou, aby našla samu seba alebo niekoho z tých, komu chýba

Jahoda

Jahoda má tvar srdca. Je priamo uprostred obrázka a zdá sa oveľa väčšia, než v skutočnosti je. Legenda hovorí, že jahody vznikli zo sĺz bohyne Venuše, keď plakala a padla k zemi žiaľom nad mŕtvym Adonisom. Ak medzi všetkými ostatnými objektmi pritiahla vašu pozornosť ako prvá práve jahoda, je možné, že hľadáte svoje srdce.

Najväčším strachom v srdci každého človeka je strach spojený so zamilovanosťou. Podobné emócie sa obvykle rodia a profilujú už v ranom detstve, často kvôli vzťahovým problémom rodičov alebo medzi rodičmi a dieťaťom.

Lebka

 

Ak ste na obrázku ako prvú uvideli lebku, potom ste videli niečo, čo na ňom nie je a je ilúziou vašej mysle. Lebku je možné vidieť len pri pohľade trochu z odstupu, vnímame ju ako celok. Ak ste pri pohľade na neho uvideli najprv lebku, zdá sa, že žijete s podvedomým strachom zo vzťahu, ktorý vás neuspokojuje alebo je pre vás zdrojom sklamania. Často k niečomu podobnému dochádza, ak človek musel čeliť situáciám, ktoré nemohol nijako ovplyvniť, ako sú rokovania alebo rozhodnutie niekoho iného.

Stromy

Požiadať človeka, aby nakreslil strom, je jeden z najdostupnejších psychologických testov. Strom je pokladaný za predstavu ľudských základov. Keď sú zobrazené dva stromy vedľa seba, ako piliere mosta, ukazuje to so všetkou pravdepodobnosťou na nejaký nevyriešený vnútorný konflikt.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like