Život

Chlapec (13) funguje len 6 hodín denne. Potom sa z neho vytráca život! Čo sa mu stalo?

Harry Appleton (13) by mal byť plný života a rodičia by ho mali každý večer nútiť do postele. Lenže je to práve naopak. Žije len 6 hodín denne a zvyšok dňa jednoducho nežije. Rodina a lekári si s ním nevedia rady!

Harry Appleton (13) bol predtým plný energie a užíval si s kamarátmi. Lenže čím bol starší, tým sa jeho život začal zásadne meniť.

Začal byť extrémne unavený a postupom času sa stalo, že spal až 10 hodín denne. Rodičia si najskôr mysleli, že s ním mláti puberta a chlapcovi sa proste nechce nič robiť. Neskôr sa ale prišlo na to, že chlapec nie je lenivý, ale chorý.

Na prípad upozornil portál Metro.co.uk. Došlo to tak ďaleko, že Harry teraz spí až 18 hodín a nedá sa to zastaviť. Keď to najmenej čaká, tak proste zaspí a nikto ho nemôže zobudiť. Vyzerá to, ako by skoro ani nežil a vytrácal sa z neho život. Lekári si s ním nevedia rady a na jeho spánok neexistuje žiadny liek. Nepomohol ani špeciálne bolestivý reflexný chmat, ktorý je inak účinný.

Chlapec má samozrejme problémy v škole, pretože nie je schopný vnímať tak dlhú dobu a v škole vôbec vydržať. Posledné tri mesiace dokonca nebol v škole vôbec.

Špekuluje sa o tom, že má chlapec chronický únavový syndróm alebo Klein-Leinov syndróm, ktorému sa tiež hovorí syndróm Šípkovej Ruženky. Rodičia dúfajú, že sa na jeho chorobu nájde liek a Harry bude zase normálny teenager plný života.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like