Život

Bezdomovec si prišiel do kaviarne pýtať peniaze, majiteľka ho však zaskočila otázkou, ktorú nečakal. Teraz je za to vďačný.

Človek by nemal súdiť na základe prvého dojmu. Tak isto to nespravila majiteľka kaviarni v Minneapolise. Potom, čo k nej prišiel bezdomovec, namiesto toho, aby mu ukázala kde sú dvere, ponúkla mu prácu.

Cesia Abigail napísala, že jedného dňa prišiel do kaviarne a opýtal sa, či mu nemôže dať nejaké peniaze. Pozrela som sa na neho a opýtala sa, prečo nemá prácu, pretože ona tiež nič nedostáva zadarmo. On jej na to povedal, že má na rováši veľa priestupkov, vezenie a nikto ho preto nechce zamestnať , takže sa rozhodol obraciať na ulici ako sa dá a dostať čo najviac peňazí. To bola jediná možnosť , ktorú poznal. Krádeže a žobranie. Napadlo jej opýtať sa ho, či by teda chcel prácu. Že by vedela nejakú nájsť.

Jeho oči sa roztvorili dokorán a vďaka jeho úsmevu bol jej deň lepší. Povedal, že kvôli jedlu spraví všetko. Takže teraz po 2 týždňoch pomáha denne dve hodiny. Vynáša odpadky, umýva riady a podobné práce. Raz keď som mu zaplatila, viete čo urobil? Kúpil si jedlo z mojej reštaurácie. Rozhodol sa ho zaplatiť, pretože mal z toho dobrý pocit.

Samozrejme dostal zľavu. Spravte aj vy niečo pekné pre niekoho dnes a a nesúďte ich za to,že si prišli vypýtať peniaze, lebo o ich situácii nič neviete. Niekto si zaslúži posunúť sa . Boh ma požehnal , tak prečo by som nemohla obšťastniť niekoho ďalšieho? Ľudia potrebujú, aby v nich niekto veril. Nuž, len treba začať.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: trendweb.sk/ cbsnews.comfacebook.com

You Might Also Like