Život

Babička bola 65 rokov vdovou a hľadala spôsob, ako zomrieť. Nakoniec ju späť k životu priviedla táto vec!

Samota je tá najhoršia vec. Veľa by Vám o tom mohli rozprávať najmä starší ľudia, ktorí mnohokrát zostanú sami, pretože ich životná láska odíde. Táto žena, ktorá je už 65 rokov vdovou veľmi dobre vie, čo to samota je. Svojho manžela stratila príliš skoro a na výchovu detí a starostlivosť o domácnosť bola úplne sama. Ale ako to už býva, deti vyrástli, odišli, založili svoje rodiny a sem-tam prídu len na návštevu.

Zostala sama cez deň aj v noci v trojizbovom prázdnom byte. Všade okolo ticho. Jediná vec, ktorú chcela, bolo zomrieť. Každý problém však má svoje riešenie, len to ešte nevedela. Každý deň sa osamelosť zhoršovala a prerastala do niečoho obrovského, na čo už nestačila. Mnoho rokov trpela cukrovkou a v hlave jej niekoľkokrát napadla myšlienka, že prestane užívať svoje lieky a jednoducho umrie. Začala jesť oveľa viac sladkostí, piť červené víno. Začala robiť všetky tie veci, ktoré kvôli cukrovke robiť nemohla. Dni ubiehali, ale dlho očakávané zubaté sa nedočkala. Jediné, čo jej ostávalo, bolo ďalej smútiť a trpieť.

Rodina si jej trápenie všimla. Jediné čo urobila bolo, že jej poradila, aby sa zoznámila so starším mužom, s ktorým by dožila zvyšok svojho života. Rodina chcela, aby mala v opustenom byte nejakú spoločnosť. S pár staršími ľuďmi sa tiež zoznámila, ale keď počula, že si len sťažujú a majú svoje vlastné problémy, znechutilo ju to a už radšej nikoho nehľadala.

Mnohokrát bola naštvaná. Osamelosť jej už začala prerastať cez hlavu. Rozhodla sa, že s tým bude bojovať. Povedala si, že je to jej posledná šanca. Na sociálne siete umiestnila akúsi reklamu typu: „Osamelá stará žena hľadá niekoho, s kým by prežila posledné roky svojho života.“ K jej veľkému prekvapeniu začali chodiť odpovede.

Posledných 6 rokov sa z jej bytu ozýva skoro stále hurónsky smiech. Ak si myslíte, že spoznala svoju osudovú lásku cez internet, mýlite sa. Žije s dvoma staršími dámami, ktoré majú podobný osud ako ona. Celé dni sa rozprávajú, hrajú karty, hovoria si svoje životné príbehy. Navyše dokážu vyžiť zo svojich dôchodkov a peniaze dostávajú aj z prenájmu svojich vlastných bytov. Sú natoľko zaneprázdnených, že už akosi pozabudli, čo to tá samota vlastne je. Navštevujú divadlá, sem-tam cestujú, no najdôležitejšie je, že už nesmúti.

Či chceme, alebo nie, raz nás rana v podobe straty osoby môže stretnúť. Každý nakoniec zostane sám. Dôležité však je veriť, že sa to môže zmeniť. Nikdy by sme nemali podliehať svojim najtemnejším myšlienkam. Nemusíte si nutne nájsť partnera muža, s ktorým strávite posledné roky života. Oporu možno nájsť aj v silných ženách so smutným osudom, ktoré sa stanú Vašimi priateľkami. Jeden známy lekár odporúča ako najúčinnejší liek na starobu práve priateľstva. Veríme, že nikdy nebudete trpieť samotou a ak nemáte dokonalý život alebo pekný osud vo vienka, nezúfajte, vždy je tu cesta!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like