Zaujímavosti

AKTUÁLNE: Tvrdá rana pre premiéra Matoviča! Je v ohrození druhé kolo testovania?

Na základe odporúčania Krízového štábu SR dostanú výnimku z pretestovania okresy s počtom pozitívnych prípadov nižším ako 0,7 percenta. Testovať sa nebude ani v Bratislave ani v Košiciach. Celkovo sa tak 07. a 08.novembra bude testovať 45 okresov.

S tým však nesúhlasia mnohí primátori či starostovia na čele s viacerými organizáciami. ,,Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) je skôr za to, aby sa na Slovensku druhé kolo celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 už nerealizovali,“ vyhlásil predseda ZMOSu Branislav Tréger, ktorý by odporúčal zamerať sa na testovanie na hraniciach.

Vlna nesúhlasu prišla aj zo strany konzília odborníkov, ktorí považujú za správne otestovať okresy, kde je percento nákazy 1,5 % a viac. Taktiež navrhuje pravidelné testovanie v ohniskách a v rizikových skupinách ako sú domovy sociálnych služieb.

Výrazné narušenie druhého kola celonárodného testovania však môžu spôsobiť zástupcovia samospráv. ,,Únie miest Slovenska (ÚMS) bude žiadať jasné a zrozumiteľné vyjadrenie epidemiologickej komisie, ktorá pôsobí pri vláde a premiérovi. Na základe tohto stanoviska sa bude únia rozhodovať. V tejto chvíli je kľúčové, čo povedia epidemiológovia,“ uviedol prezident ÚMS Richard Rybníček pre plusku.sk.

 

zdroj: pluska.sk

You Might Also Like