Zaujímavosti

AKTUÁLNE! Premiér Matovič si vie predstaviť testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne!

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto to komentuje premiér Matovič. Preto je možné, že sa v ňom bude pokračovať.

Premiér Matovič sa obáva, že ak počas zimy na päť či šesť mesiacov ostanú zatvorené rôzne prevádzky, dostaneme z toho „takú ponorku, že nebudeme mať schopnosť bojovať s pandémiou“.

Ďalej uviedol, že nás čaká epidemiologicky ťažká zima. Očakáva, že si so zástupcami viacerých segmentov na stretnutí povedia aj to, kto je čo ochotný urobiť preto, aby sme si „slobodu užívali čo najdlhšie“.
„Zároveň považujem za dôležité, aby sme týmto ľuďom dali svetielko na konci tunela,“ uviedol s tým, že potrebujú vedieť, za akých podmienok by mohli znova fungovať.

Matovič si vie predstaviť, že ak by sa dohodli, mohla by napríklad škola raz za tri týždne pretestovať svojich zamestnancov, žiakov a ich rodičov. „Škola si zabezpečí svoj odberový tím, my ako štát dodáme testy, materiálové zabezpečenie,“ poznamenal s tým ,že by sa to dalo riešiť takýmto spoločným postupom.

Aj o tom sa chce na stretnutí rozprávať, aby predišli dlhodobému fungovaniu škôl v dištančnom režime.

You Might Also Like