Zaujímavosti

AKTUÁLNE: Premiér Matovič: Malý veľký slovenský zázrak. Korone sme nalomili väz

Premiér Matovič zverejnil na sociálnej sieti facebook graf, kde je podľa neho dobre vidieť ako sme spoločnými silami nalomili korone väz.

„Na tomto grafe krásne vidíte, ako sme spoločnými silami nalomili korone väz. Pri ohlásení projektu celoplošného testovania som avizoval cieľ – zísť z českej cesty, po ktorej sme vytrvalo išli 45 dní a nakoniec sme ešte voči Čechám aj výrazne zrýchlovali.

Na grafe je modrou vývoj incidencie (priemerný denný 7-dňový počet pozitívnych na RT-PCR testoch) na Slovensku a v Čechách prepočítanej na počet ľudí na Slovensku. Česká krivka je posunutá na osi x o 18 dní, aby bol vidieť skoro dokonalý prekryv kriviek.

Moment, kde sa plná slovenská krivka odtrhla od prerušovanej modrej krivky, je deň po spustení pilotného testovania na Orave a v Bardejove. Odvtedy každým dňom sme sa viac a viac začali vzďalovať osudu, od ktorého mnohí tvrdili, že nás odvráti jedine tvrdý niekoľkotýždňový lockdown s miliónmi ľudí doma bez práce.

Za posledné dni (streda a štvrtok) sme takto dosiahli 30% pokles nových pozitívnych v porovnaní s minulým týždňom so stredou s štvrtkom,) … samozrejme, prosím, nezaspime na vavrínoch a správajme sa naďalej mimoriadne opatrne.

Víkendovým testovaním situáciu ešte viac zlepšíme, čo bude náš malý veľký slovenský zázrak v čase, keď skoro všade v Európe čísla prudko stúpajú a tvrdé lockdowny pribúdajú.

Nekonečná vďaka patrí všetkým vám – 3 625 332 ľuďom, ktorí ste sa tohoto skvelého projektu zúčastnili. Lebo toto nebol čin jednotlivca, ale spoločné dielo miliónov ľudí. STE SKVELÍ,“ napísal premiér Matovič na facebooku.

 

zdroj:Igor Matovic

 

You Might Also Like