Zaujímavosti

AKTUÁLNE: Minister zdravotníctva Krajčí: Nie som zástanca uvoľnenia akýchkoľvek opatrení!

Minister Krajčí hovorí o potrebe múdreho nastavenia pravidiel.

Celoplošné testovanie považujú kompetentní za mimoriadne úspešné. Potešilo aj ministra zdravotníctva Mareja Krajčího. Práve jeho názory tvoria vo veľkej miere podobu protipandemických opatrení na Slovensku. Dnešné slová však Slovákov určite nepotešili. Aj napriek masovému testovaniu nie je za ich rušenie. Ak sa aj podarí sploštiť krivku vývoja, ochorenie bude podľa neho ďalej rásť.

Nám sa to vymklo spod kontroly práve kvôli tomu, že opatrenia neboli dôsledné. Teraz, keď sa nám podarí tú nekontrolovanú vlnu zbrzdiť, prosím, buďme opatrní a rozumní a znova sa nedostaňme do tejto istej situácie za pár týždňov. Osobne nie som zástancom toho, aby sa nejakým spôsobom uvoľňovalo čokoľvek. Naopak, ochorenie bude ďalej rásť,“ uviedol Krajčí. Neverí, že sa so súčasnými opatreniami podarí stlačiť reprodukčné číslo pod jeden.

Zdôraznil, že aj po plošnom testovaní naďalej platí zákaz vychádzania. Nie je podľa neho možné otvoriť stravovacie zariadenia. Uvoľniť neplánujú ani hromadné podujatia či omše.

 

You Might Also Like