Život

Ak zistíte, že toto robí váš domáci miláčik, tak ho okamžite vezmite k veterinárovi! Ide mu totiž o život!

Ak vlastníte domáceho maznáčika, tak si pravdepodobne vychutnávate ich spoločnosť a bavíte sa z ich hravosti. Keď ho niekedy pozorujete, ako sa baví a robí svoje super kúsky, dávajte si pozor keď si bude tlačiť hlavu k stene.

Ak to robí pes alebo mačka, aj keď to vyzerá roztomilo, nemali by ste to brať na ľahkú váhu. Ak sa váš miláčik rozhodol tlačiť hlavou proti múru alebo iného objektu, vezmite ho k veterinárovi. Je to známka toho, že máte vyhľadať okamžitú lekársku pomoc.

Ak to robí často, má to rôzne dôvody ako infekcia nervového systému, nádor na mozgu, otrava a iné. Vaši miláčikovia nehovoria ľudskou rečou a nemôžu vám povedať, že vnútorne trpí veľkými bolesťami. Ak si týchto príznakov nevšimnete, potom je ich život vo veľkom nebezpečenstve.

Závažnosť tohto typu stavu, závisí zvyčajne na frekvencií trenie o stenu. Ako sme už spomenuli, lekárska starostlivosť je v každom prípade nevyhnutná. Zviera potrebuje hospitalizáciu.

Keď budete mať svojho domáceho miláčika v ordinácii, veterinár bude schopný určiť o aký druh ochorenia ide. Ak poznáte niekoho, kto má zvieratko a robí to isté, zdieľajte s nimi článok a možno niekomu jeho zvieratko včas zachránite.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like